Tag Archives: страв

(ВИДЕО) Реакцијата на куче кое по првпат го гледа Дарт Вејдер станала вирална

И покрај тоа што кучињата оставаат впечаток дека се бестрашни, тие бегаат од Дарт Вејдер. Видеото од реакцијата на кучето кое за прв пат видел еден од најпознатите негативци стана вирално на социјалните мрежи. Видеото го споделил поранешниот американски кошаркар Рекс Чепмен на Твитер, а во него еден златен ретривер …

Повеќе »

Во се’ се сомневаат: Овие хороскопски знаци се параноични и преплашени

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Природно е и сосема нормално дека понекогаш се чувствуваме исплашени, сепак има луѓе кои почесто чувствуваат дека светот прави планови против нив. Тие се чувствуваат несигурно и многу сомничаво. …

Повеќе »

8. работи што ги уништуваат здравјето и среќата: Сами сте виновни за ова!

Секој е ковач на својата среќа – имајте го тоа на ум! Еве список на деструктивни чувства и искуства што можат да го уништат вашето здравје и да станат сериозна пречка за вашата цел: Бес Секој може да подлегне на гневот. Но, што се случува со нашето здравје? Во состојба …

Повеќе »

ВИДЕО КОЕ ЌЕ ВЕ ПРЕПЛАШИ И ПОСЛЕ КОЕ НИШТО НЕМА ДА ВИ БИДЕ ЈАСНО: „Погледнете што се случува под сребреното возило!“

Три дена по смртта на неговиот брат, корисник на „ТикТок“ сними слично видео на кое се гледа „дух“ во огледало… Роберто Моралес од Калифорнија,откако неколку пати видел морничави привиденија таму, е убеден дека духот на неговиот покоен брат лута по куќата каде што извршил самоубиство. На „ТикТок“ тој сподели видео …

Повеќе »

Навики што откриваат дека сте пораснале во сиромашно семејство

Не секој е роден „под среќна sвезда“ – толку многу луѓе знаат многу добро како е да растеш во сиромаштија. Тие знаат како е кога едноставно не можете да добиете нешто како дете, тие знаат како е да се врзуваат крај со крај од најмала возраст. Постојат некои навики кои …

Повеќе »

Три месеци, без да го откријат, живеел на еден од најпрометните аеродроми во светот

Маж од Калифорнија, кој според неколку извештаи „се плашел да замине дома поради ковид“, неоткриен живеел три месеци на аеродромот „О Харе“ во Чикаго. 33-годишниот Адитија Удаи Синг е уапсен во саботата наутро и обвинет за погрешно претставување во ограничена област на аеродромот и кражба на помалку од 500 американски …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ПЛАШИ ОД ВИРУСИ: На изрекување на смртна казна дошол во заштитна опрема!

Озлогласен убиец е осуден на смрт откако убил три лица во размак од шест дена во Кина. Женг Чуниланг (45) се појавил во судницата, во понеделникот, под целосна заштитна опрема против вирусот корона, додека судијата му ја читал пресудата дека ќе биде погубен за злосторствата, објави Daily Mail. Убиецот ше …

Повеќе »

(ФОТО) Бојкотирате носење маски? Ако дојдете во овој град ќе ве казнат на НАЈЛУД начин!

„Срамот“ што најверојатно ќе ви се случи пред други луѓе ќе ве „убие“ Секоја од земјите во светот гледа во текот на 2020 година, да влијае на жителите да ги почитуваат мерките и правилата за време на епидемијата на коронавирус. Турција смисли многу интересен начин за „казнување“ на луѓето доколку …

Повеќе »

(ВИДЕО) Исповед на човек кој примил Оксфордска вакцина:„Повеќе се плашев од корона отколку од вакцина!“

„Повеќе се плашев од добивање на коронавирус отколку од вакцинирањее, вели Бранко Рихтман, микробиолог и истражувач кој живее во Велика Британија и кој ја примил вакцината од Астра Зенека (Оксфорд) пред неколку месеци. Светските фармацевтски компании се натпреваруваат со месеци да бидат први кои ќе ја направат најефикасната вакцина за …

Повеќе »