Tag Archives: страст

(ВИДЕО) Искрено со детскиот кардиохирург Владимир Чадиковски: „По долгите часови поминати во операциона сала, возењето мотор е издувен вентил за стресната работа – а ако тоа е втор пубертет, дај боже да ме држи цел живот!“

„Јас сум тежок лик и треба некој да ме издржи, не сум за фалење, професијата бара многу часови минати надвор од дома. И јас сум човек со мани, ама и ова што го работам искрено прави да си малку чуден. И оваа приказна трае со години, а таа, ете, се …

Повеќе »

Овие три знаци на Зодијакот во октомври ги чека страствена романса

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Месечината во Стрелец трае од 9. октомври до 12. октомври 2021 година, а за три хороскопски знаци подготвува романтична авантура и тие ќе имаат можност да уживаат во оваа …

Повеќе »

Хороскопски парови кои во креветот имаат експлозија на страст

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Пред да започнете нова врска, проверете ја листата на сексуална компатибилност и откријте кој хороскопски знак најмногу ви одговара. Со љубовна компатибилност, повеќето не размислуваат што се случува помеѓу …

Повеќе »

(ФОТО) СЛАВНАТА УБАВИЦА ЈА разбеснела јавноста:„МАЖЕНА ЖЕНА не смее да му каже НЕ на мажот во кревет – тоа се само 10. минути од вашиот живот. Сопругот и јас сме како зајаци и затоа сме СРЕЌНИ!“

Каприс Буре, американска бизнисменка, актерка и модел, неодамна ја возбуди јавноста и предизвика бурни реакции велејќи дека мажените жени „не смеат да кажат не“ кога нивниот сопруг сака да имаат односи. Познатата 49-годишна жена откри дека тајната на нејзината добра врска со сопругот Тај Комфорт (55) е дека тие се …

Повеќе »

НЕШТО ПОИНАКУ – Дали сте пробале БАКНЕЖ НА ПЕПЕРУТКА: Сладок и нежен – на партнерот му покажувате дека се чувствувате сигурно со него!

Време е за нови работи во врската. Бакнежот на пеперутка е многу сладок и нежен бакнеж што може да изрази страст, љубов и наклонетост. Тоа е совршен зачин во врската. За да направите бакнеж на пеперутка, се’ што треба да направите е да го доближите лицето до партнерот, така што …

Повеќе »

(ФОТО) МАЈКА ВО ЛОВ НА ДИВИ ЖИВОТНИ ЈА НОСИ ЌЕРКАТА (4): Со објавите на Инстаграм го шокирале светот!

Џесика од Нов Зеланд оди на лов на диви животни, и не се откажала од ова хоби ниту кога станала мајка, но сега во лов и ја води и својата четиригодишна ќерка Лила. На социјалните мрежи, таа се пофалила со патување во дивина со својата ќерка, каде го прославиле нејзиниот …

Повеќе »

ОЖИВЕЈТЕ ЈА СТРАСТА – Здодевно ви е во бракот? Овие 10. секси и романтични средби со партнерот се’ ќе поправат!

Вратете ја романсата во брачен живот со 10. симпатични и секси идеи за љубовен состанок со сопружникот. Неопходно е да се задржи романтиката во секој брак. Не е секогаш лесно, бидејќи обврските ви пречат. За среќа, постојат многу идеи за романтичен состанок што можете да ги испланирате заедно, што може …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЉУБОВ – Осумгодишното момче кое ја продало својата скапоцена колекција за да го спаси кучето го воодушеви светот со својот гест

Осумгодишниот Брајсон Климан направи неверојатен гест за кој зуе јавноста ширум светот, кога ја продал својата најскапоцена колекција на слики од „Покемон“ за да го спаси своето куче Брус, откако му била дијагностицирана смртоносна болест. Имено, момчето започнало да собира налепници „Покемон“ од својата четиригодишна возраст, а во својата колекција …

Повеќе »

(ФОТО) Која е ќерката на Бил Гејтс која ќе наследи 130 милијарди долари

Најстарата ќерка на Бил и Мелинда Гејтс, Џенифер, се огласила на социјалните мрежи по повод разводот на нејзините родители. Jennifer Gates, Instagram: "I'm still learning how to best support my own process and emotions as well as family members at this time, and am grateful for the space to do …

Повеќе »