Tag Archives: страдања

(ВИДЕО) Снимка која расплакува и налутува: Ова дете умираше од глад, погледнете како изгледа сега

Светот беше шокиран по објавувањето на снимката од детето Салим од Јемен, на кого минатата година му предвидувале дека ќе умре од неисхранетост. Салим бил симбол на страдањето на граѓаните на Јемен кои умираат од глад поради војната. Тогаш имал седум години. Бил неисхранет, исто како и 350.000 јеменски деца. …

Повеќе »

Починала саревската хероина – Дона Арес

Пејачката Дона Арес почина по долгата и тешка болест. Азра Колаковиќ, позната како Дона Арес почина на своја 40. годишна возраст. Пејачката која три пати водеше битка со ракот починала вчера во родното место Бихач. Дона Арес од 2014. година се бореше со рак на матката. Родена е на 1. …

Повеќе »