Tag Archives: стомак

Снимка која збеснала повеќе од 3. милиони: Понудена награда на оној кој ќе го открие идентитетот на полицаецот кој ја тепа жената!

Видео снимката на која руски полицајци удираат млада жена во стомак предизвикала бес на бројни Руси кои сметаат дека властите користат претерана сила за да ги растераат протестите кои со недели траат во Москва… Видеото било снимено во саботата, а вчера го споделија голем број славни руски лица, со голем …

Повеќе »

(ФОТО) Ракот и го скратил животот на 35. години но оставила писмо кое е добро секој да го прочита!

“Не ги сфаќајте сериозно малите работи, живејте малку” Животот е убав и треба да се живее со полни гради бидејќи кога ќе сфатите дека ви преостанува уште малку време, често е доцна да им се препуштите на авантурите и да уживате во сè што ви е на дофат на рака. …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) Здрав метод – 7. чаши за 7. дена: Моќен напиток кој го согорува салото на стомакот!

Овој напиток е исклучително корисен кога станува збор за губење на тежината на природен начин. Ако строгата диета не е ваш избор и барате друга опција, на вистинското место сте! Ова е едноставен, природен, но многу ефикасен начин! Покрај тоа што во вашата дневна исхрана ќе го вклучите овошјето, важно …

Повеќе »

(ФОТО) Совршен напиток кој „го пржи“ салото на стомакот!

Испробајте го овој напиток кој на многу дами им помогнал да го истенчат струкот за еден до два сантиметри дневно… Освен што ќе ви помогне да ги загубите одвишните килограми, во исто време ја подобрува функцијата на мозокот, видот и памтењето. Состојки: – 1 лажица мед – 2 лажички оцет …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тренерот на Џеј Ло ја открил вежбата поради која пејачката има совршен стомак

Пејачката Џенифер Лопез го прославила 49. роденден и своите фанови ги почестила со неколку фотографии на кои се гледа совршено обликуваниот стомак. Island vibezzz… 🏝 #vacaciones A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on Jul 26, 2018 at 9:17am PDT Многумина веднаш биле заинтригирани како да постигнат тониран стомак, а …

Повеќе »

(Рецепти) 5. супер напитоци кои го топат салото на стомакот: Дотерајте ја фигурата !

Со комбинација на кардио прошетки и вежби по сопствен избор ќе имате фит лето! Диети, вежбање, кардио, прошетки, трчање, Кето, Палео и сите останати термини означуваат губење килограми и слабеење…Многу се големи шансите и’ самите да сте пробале барем нешто од наведеното. За да ви помогнеме во процесот на губење …

Повеќе »

(ФОТО) Никој не ја забележал Адел: Кејт Мидлтон повеќе не може да го скрие трудничкото стомаче!

Изминатите денови се шпекулирало дека војвотката од Кембриџ се обидува да го скрие трудничкиот стомак, но тоа дефинитивно повеќе не го може – дури и ако навистина посакува… Кога британското кралско семејство вчера објавило портрет на кој принцот Вилијам, Кејт Мидлтон и нивните деца – принцот Џорџ и принцезата Шарлот …

Повеќе »

Волшебно овошје: Еве што му се случува на вашето тело кога ќе изедете 7. ореви!

Истражувањата покажуваат дека оревите ни помогнуваат бргу и лесно да слабееме Ако сте на диета не ја одбегнувајте ужината, туку јадете го ова волшебно овошје кое бргу ги топи мрсните наслаги. Истражувањата покажуваат дека оревите ни помогнуваат побргу и полесно д слабееме. Оревите содржат состојки кои прават подолго време да …

Повеќе »

(ФОТО) Напиток кој го „пржи“ салото на стомакот!

Овој мелем ги елиминира маснотиите и водата од организмот, ја подобрува функцијата на мозокот, го подобрува памтењето, ги подобрува слухот, видот… Главни состојки на овој рецепт се свеж рен, непрскан лимон со кора и мед. Веќе е многу кажано за лимонот и медот па накусо ќе се осврнеме на ренот. …

Повеќе »