Tag Archives: стомак

Волшебно овошје: Еве што му се случува на вашето тело кога ќе изедете 7. ореви!

Истражувањата покажуваат дека оревите ни помогнуваат бргу и лесно да слабееме Ако сте на диета не ја одбегнувајте ужината, туку јадете го ова волшебно овошје кое бргу ги топи мрсните наслаги. Истражувањата покажуваат дека оревите ни помогнуваат побргу и полесно д слабееме. Оревите содржат состојки кои прават подолго време да …

Повеќе »

(ФОТО) Напиток кој го „пржи“ салото на стомакот!

Овој мелем ги елиминира маснотиите и водата од организмот, ја подобрува функцијата на мозокот, го подобрува памтењето, ги подобрува слухот, видот… Главни состојки на овој рецепт се свеж рен, непрскан лимон со кора и мед. Веќе е многу кажано за лимонот и медот па накусо ќе се осврнеме на ренот. …

Повеќе »

Седум дена јадел само зеленчук, а му се случиле овие 4.важни работи

Еден корисник на интернет одлучил седум дена да јаде само зеленчук, за да се увери дека во тој период и со различен режим на исхрана може да дојде до одредени промени На неговата трпеза, порано, секогаш имало месо, особено пилешко. Но, се одлучил седум дена да јаде само зеленчук, за …

Повеќе »