Tag Archives: стомачни мускули

(ВИДЕО) ВИРАЛНА СНИМКА ГИ „ЗАПАЛИЛА“ СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Луѓето се превиткуваат од смеење и прашуваат дали МАЧКАТА зема пари за ТРЕНИНГОТ?

Необична снимка на мачка под автомобил се прошири на социјалните мрежи со брзина на светлината. Мачка или мачор лежи под автомобилот и изгледа како да вежба или да прави стомачни, што само по себе е многу смешно и интересно. Коментарите постојано доаѓаат и сите се воодушевени од вештините на мачката. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Не бадијала се вели дека е ѕвер: Кристиано Роналдо направил 142. стомачни за 45. секунди

Кристиано Роналдо на неговите фанови им задал нов предизвик, да го победат во правењето вежби за стомачните мускули… Кристиано Роналдо уште една покажа дека е вистински ѕвер и машина. Бидејќи во родната Мадеира и онака му е здодевно тој измислил нов предизвик. View this post on Instagram Hey guys, I …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Брук Шилд го покажала телото – би се посрамиле и девојките од „Чувари на плажата“!

Глумицата и модел Брук Шилд со 54. години е во неверојатна форма. Никогаш не изгледала подобро, а тоа одлучила да го поткрепи со фотографија во костум за капење која во овие ладни денови ја кренала температурата на Инстаграм. „Уште една сина лагуна“, гласи кусиот опис покрај фотографијата со која гордо …

Повеќе »

(ФОТО) Каде и да се појави привлекува внимание: Пејачката во никогаш попровокативно издание!

Каде и да се појави, привлекува големо внимание… Никол Шерцингер се појавила на церемонијата во Лондон каде исполнила неколку нејзини песни во фустан што предизвика лавина од коментари. Пејачката дефинитивно знае како да привлече внимание со избирање на гардероба, па овој пат таа измамлаи воздишки во црн фустан што открива …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРИМЕР ИЛИ ИСМЕЈУВАЊЕ – Мајмун прави гимнастика за добро утро!

По социјалните медиуми се прошири видео на кое мајмун прави утринска гимнастика… Зошто утринска, па се гледа дека кутриот (или кутрата) сеуште не е расонет…Прави склекови и уште се прозева… Потоа сам, по одреден број повторувања се превртува и прави вежби за стомачните мускулчи… Во позадина некој „пука од смеење“…но …

Повеќе »

(ФОТО) ВРЕДНА БИВША ПРВА ДАМА – Мишел Обама покажала што прави во недела: Луѓето не можат д аповеруваат какв мускули има!

Сопругата на поранешниот американски претседател Барак Обама, Мишел Обама, неколку пати покажала дека има мускулести раце. Сепак, она што не го знаевме беше дека тоа важи и за нејзините стомачни мускули. Поранешната прва дама за прв пат покажала дека нејзините бицепси имаат конкуренција. На Инстаграм таа откри што прави во …

Повеќе »

Пет минути во денот се доволни за „убиствен стомак“ на кој сите ќе ви завидуваат!

Стомачните мускули се веројатно најпопуларната вежба за совршен и вајан стомак. Секако, постојат и варијации на оваа вежба кои ќе го активираат секој мускул во телото, а тренерот и стручњак Аугуста Вудс дава совети како да изградите совршени стомачни мускули на кои сите ќе ви завидуваат, пренесува порталот Coach. Оваа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се’ што ви треба за „убиствени“ стомачни мускули е перница!

Во потрага сте по вежби со кои ќе ги дефинирате стомачните мускули? За нив не морате во теретана туку можете да ги формирате со едноставни вежби кои се прават дома. Тренерката на познатите Џенет Џенкинс, во кусо видео, кое го објавила на Инстаграм, покажала како ги изведува. Се’ што ви …

Повеќе »