Tag Archives: стјуардеса

(ФОТО) Стјуардеса открила кои се најдобри, а кои најлоши седишта во авион

Дури и’ најмалите детали – како што се близината до излезите, кујната или тоалетот може да имаат големо влијание врз искуството на патувањето. Најдобрите места Овие седишта обично дополнително се наплаќаат, така што луѓето имаат помала веројатност да седнат до вас овде. Одлични се за високи патници бидејќи нудат повеќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вирален хит: Стјуардесата покажала како ги препознава Балканците во авионот

СТЈУАРДЕСАТА Кристина Грабеж објавила видео на социјалните мрежи со наслов „Како да препознаете Балканец во авион? и создаде вирален хит. Од „тетката од Австралија“ до „реалити ѕвездата“ до оние кои инсистираат на „домашна храна“ дури и во авион – Кристина ја прикажа секоја можна ситуација и насмеа многумина. View this …

Повеќе »

(ВИДЕО) Стјуардеса од Србија покажала како изгледа лет со една од најскапите први класи

КРИСТИНА ГРАБЕЖ, инфлуенсерка и поранешна стјуардеса од Србија, на социјалните мрежи покажа како изгледа лет со една од најскапите први класи во авион. „Иако многу авиокомпании имаат свои верзии на првата класа, авиокомпаниите од Блискиот Исток имаат некои од најексклузивните и најскапите места во авионот“, рече Кристина на почетокот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како стјуардеса од Југославија преживеала пад од 10.000 метри

На 26. јануари 1972. година, Весна Вуловиќ работела како стјуардеса во авионот „Даглас ДЦ-9“ на Југословенската авиокомпанија, кога се урнал меѓу планините во Чехословачка. Сите други 27. патници и членови на екипажот загинале, освен Вуловиќ, кој за чудо преживеа. Според истражителите, стјуардесата останала заробена меѓу количките со храна во опашката …

Повеќе »

(ВИДЕО) 28. годишна патничка во авион нападнала стјуардеса – и искршила два заба

На социјалните мрежи се шири уште едно видео од моментот кога бесна патничка ја удира стјуардесата. 28-годишната девојка била предупредена дека мора да носи маска и да се подготви за слетување, што очигледно ја испровоцирало. Потоа ја нападна стјуардесата и и’ скршила два заби. 28-годишниата била уапсена веднаш по слетувањето …

Повеќе »

(ФОТО) Британското благородништво ја исмејувало идната кралица поради професијата на нејзината мајка

Кејт Мидлтон пред десет години станала првата граѓанка во поново време која се омажила за идниот крал на Велика Британија. Кралската венчавка на 29. април 2011. година ја следеле десетици милиони луѓе во 180 земји во светот, а принцот Вилијам ги скрши срцата на сите девојки кои сакале да станат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Стјуардеса вели дека никогаш не треба да пиете вода во авион – Експертите се согласуваат!

30-годишна Кат Камалани е стјуардеса која стана sвезда на ТикТок благодарение на видеата во кои открива детали што не им се познати на многу патници. Таа неодамна крена прашина откако ги предупреди луѓето да пијат само конзерви или пијалаци во шишиња во авион. „Не јадете го ова во авион“, е …

Повеќе »

(ФОТО) НОВОГОДИШЕН УЖАС: 11. мажи силувале и убиле стјуардеса

Дури 11. мажи се обвинети за групно силување и убиство, откако 23-годишната стјуардеса Кристин Анџелика Дасера ​​била пронајдена мртва во када во хотел на Филипините. Несреќната девојка, која со своите колеги ја прославувала Новата година на Филипините во хотелската соба, нејзиниот колега ја нашол во бесознание во кадата. Дасера ​​минатата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Глупава торба: Не сака сама да се сврти и прави проблеми!

Понекогаш „ни се блокира мозокот“ и едноставна операција правиме погрешно, многу погрешно. Токму тоа му се случило на овој патник кој никако не можел рачниот багаж да го стави на одреденото место. А, и како ќе ја стави торбата кога се’ прави погрешно…Упорно ја турка во висина а треба обратно… …

Повеќе »