Tag Archives: став

(ФОТО) „Љубојна“ стави крај на шпекулациите и злоупотребите околу нивното учество на „Македонија во НАТО и ЕУ“: На настапот ќе му дадат хуманитарен карактер!

Членовите на групата „Љубојна“ на фејсбук страната на групата објавија дека настапот бил закажан многу порано пред да знаат за каков настан се работи и не е поврзан со личниот став на членовите на групата, но како што велат ќе настапат на 14. јули, но во свој манир, а парите …

Повеќе »

(ФОТО) Меланиа светски „му спуштила“ на адвокатот на Трамп!

И’ додека целиот свет расправа за наводната афера на Трамп со порноѕвездата Сторми Даниелс, Меланиа останала доста воздржана околу оваа тема, но овојпат личниот адвокат на американскиот претседател, Руди Џулиани, се чини ја повлекол за јазик. Имено, за време на службеното патување во Тел Авив, Израел, Џулијани нашол за потребно …

Повеќе »