Tag Archives: став

(ВИДЕО+ФОТО) Добитничка на Пулицер ја предвидела короната, но и светот после неа: „Струката не смее да се плаши од претседателот“

Лори Герет е научна новинарка и аналитичарка која со децении следи епидемии и се чини дека знаеше многу повеќе за коронавирусот отколку што знаеме ние, многу пред пандемијата да ја зафати планетата. Во една статија за „Касандрама корона“, која се однесува на античка пророчица со ова име, објавена во март …

Повеќе »

(ФОТО) Бали бег се огласил за разводот!

Турскиот актер Бурак Озчивит ги коментирал гласините за наводен развод со сопругата Фахрие Евџан со која е еден од најинтригантните познати парови во Турција. Познатиот Бали бег од серијата „Сулејман Величествениот“ и Фахрие Евџан, која нашата публика најдобро ја познава по улогата на Неџла во серијата „Кога лисјата паѓаат“, се …

Повеќе »

(ВИДЕО) АПЕЛ – „ЛУЃЕ, КОРОНАТА НЕ Е ЧУМА“: Италијански виролог застанал против хистеријата во врска со панедмијата на КОВИД – 19: Новиот карантин би бил смртоносен!

Италијанскиот виролог Џорџо Палу изјавил дека вирусот корона е опасен, смртоносен за некои, но дека, генерално, смртноста е ниска и, секако, не е на ниво на чума. „Ние мора да престанеме со оваа хистерија“, рекол Палу во интервју за дневниот весник „Кориере дела сера“, кој се смета за главен гласник …

Повеќе »

(ВИДЕО) Го урнала ТикТок! Мажите тајно ги гледаат нејзините снимки: Преубавата Сара обожува да вешба ТОПЛЕС!

Снимките со оваа девојка во главна улога се апсолутен хит на апликацијата… Убавата и сексипилна Сара Ен ја следеа десетици илјади луѓе на Инстаграм и Јутјуб, а тој број беше неверојатно зголемен кога таа започна да вежба топлес. Во еден пост, Сара истакнала дека се чувствува попријатно и поприродно без …

Повеќе »

(ФОТО) Холивуд му се смее на Трамп поради короната:„Те стаса карма!“

Откако претходно изјавиле дека треба да бидат ставени во карантин поради советничката, Хоуп Хикс, која била позитивна на корона вирусот, американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер објави дека тој и неговата сопруга Меланија исто така биле заразени и дека ќе поминат низ сето ова заедно. Ставот на Трамп за „кинескиот …

Повеќе »

ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ: Том Брејди се колне во овие трикови за јакнење на имунитетот!

НАЈДОБРИОТ американски играч на рагби (американски фудбал)  во историјата, Том Брејди, е навикнат да го турка своето тело до границите на издржливоста. Но, тоа му успева благодарение на здравите навики што ги следи со години. Тие се особено важни во време на епидемијата на коронавирус која владее низ целиот свет, …

Повеќе »

ИСКРЕНО – Шарлиз Терон открила детали од врската со Шон Пен: „Никогаш не би се омажила за него!“

Дури кога поминале неколку години од нивното раскинување, убавата јужноафриканска актерка и познатата добитничка на Оскар проговорила за нејзината поранешна врска со својот колега, и’ иако јавноста била убедена дека е само прашање на време кога таа ќе ја легализира врската, Шарлиз Терон сега изненадила од нејзиното видуање на нивната …

Повеќе »

Рафа на удар во Шпанија- Тони Надал: Тој плаќа данок тука и има право на мислење

Коментарите на Рафаел Надал за политиката и политичките партии добија големо внимание на јавноста во земјата. „Бикот од Мајорка“ ги обвинил политичарите, без оглед на партиите, за некои грешки за време на пандемијата на корона вирусот, посочувајќи дека тие го изгубиле кредибилитетот. Надал бил и на мета на критичарите, а …

Повеќе »

(ФОТО) Статус на Живко Гроздановски: „Ја чув вчера ‘Корона Чао’ – Ама не, Дац/Александар, не беше ич фино пред карантинов. Поточно, не беше, и не е за сите!“

Последните недели „сме бомбардирани“ од продуктивноста на Александар Митевски и Драган Спасов – Дац кои малку, малку па ќе „исфрлат“ по некоја нова песна, битно направена во изолација… Денес ви го донесуваме статусот на Живко Гроздановски по повод песната „Корона чао“, кој го сподели на својот профил на Фејсбук… „Ја …

Повеќе »