Tag Archives: старост

(ВИДЕО) Ветеринар тврди дека не постојат кучешки години:„Еве колку години сушност има вашето куче!“

Ветеринарот Хантер Фин објави видео на социјалната мрежа ТикТок во кое тврди дека не е во ред верувањето дека една човечка година вреди седум кучешки и објаснил како правилно да се пресмета возраста на кучето. Видеото за кратко време станало вирално и било прегледано повеќе од четири милиони пати. „Едногодишно …

Повеќе »

НОВИ ГИНИСОВИ РЕКОРДЕРИ – Семејство со 12. браќа и сестри – сите заедно имаат 1042. години

Семејството Д’Круз со 12 браќа и сестри го собори Гинисовиот рекорд, како семејство со највисока вкупна возраст. Најстариот член на семејството имал 97. години, а најмладиот 75. години. Членовите на семејството заедно имаат 1042. години и 315. дена, а нивниот рекорд е потврден на 15 декември, се вели во соопштението …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кетрин Зита Џонс објавила фотографија со сопругот, Мајкл Даглас, а еден „трол“ коментар многумина збеснал

Актерката Кетрин Зета-Џонс ретко споделува приватни фотографии на својот Инстаграм профил, но сега ги воодушевила обожавателите со селфи на кое позира со сопругот Мајкл Даглас. „Утро“, напишала Кетрин покрај фотографијата на која позира со својот 25-години постар сопруг.   View this post on Instagram   A post shared by Catherine …

Повеќе »

(ФОТО) ГОЛЕМ ЗАВОДНИК – Франо Ласиќ (66) и 30. години помладата уметничка Милена чекаат бебе

Актерот и музичар поради младата актерка сè уште живее на релација Хрватска – Србија, а во последно време се занимава со хуманитарна работа. Големиот заводник, актер и музичар Франо Ласиќ (66) уште еднаш ќе ја игра улогата на татко. Неговата сопруга Милена Матиќ (36) ги објави среќните вести на социјалните …

Повеќе »

(ФОТО) ФОТКИТЕ ОТКРИВААТ – БРЕНА ДОБИЛА СТАРЕЧКИ ПЕГИ ПО ЦЕЛОТО ТЕЛО: Изгледот не може да ја скрие возраста!

Пејачката Лепа Брена моментно е во Хрватска, каде ужива на продолжениот одмор… Брена изгледа волшебно и одлично и покрај нејзината возраст, а нејзината фигура од нејзините помлади денови никогаш нема да биде заборавена. Таа секогаш ќе се смета за една од најзгодните пејачки на Балканот а Брена и’ сега може …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најдобрите пријатели изградиле населба за да можат заедно да остарат

Четири пара кои се пријатели 20. години, одлучиле да изградат мало гратче само за себе за да можат да живеат едни до други, а воедно да бидат и во природа. Нивната населба, наречена Llano Exit Strategy, содржи четири малечки куќи близу реката Лиано вон Остин во Тексас. Самоодржливите и еколошки …

Повеќе »

(Рецепт) Професор Христо Мермерски тврди:„Ако жената сака да ослабне, а да биде здрава, мора ова да го јаде секој ден!“

Вистински совет од светски познатиот доктор Христо Мермерски… Професорот Христо Мермерски е бугарски генетичар и исцелител, автор на околу десет книги и предавач на над 20. универзитети низ целиот свет. Овој професор тврди дека се убиваме со погрешни диети и лоша исхрана. Еве што рекол: ЗА СТАРЕЕЊЕТО: “Стареењето не е …

Повеќе »

(ВИДЕО) РАЃААТ И НА 60, ЖИВЕАТ И ДО 145. ГОДИНИ: Ова е најстарата нација на светот – Ја откриваме тајната на нивната долговечност!

Во изгубеното кралство високо на Хималаите, на една од екстремните точки на северна Индија, на границата со Кашмир, Кина и Авганистан живее нација со неверојатни тајни за долг и здрав живот – народот Хунза. Тие не се друштво на некоја митска легенда, туку вистински луѓе кои си го живеат животот …

Повеќе »

(ВИДЕО) БАБА (81) ЕДВАЈ ОДЕЛА а потоа го отфрлила БАСТУНОТ, го соблекла палтото и ги шокирала луѓето!

Ховен Дезде е 81-годишна баба која е уморна да слуша колку е стара за многу работи, па решила да го шокира целиот свет. Со својот потег, таа одржала лекција на секој што мисли дека возраста е нешто од кое никој не треба да се срами. Видеото од нејзиниот потег е …

Повеќе »