Tag Archives: стапало

(ВИДЕО+ФОТО) Се случило ЧУДО: Маж кој бил прогласен клинички мртов во последен момент покажал знаци на живот!

Маж кој бил прогласен за клинички мртов, почнал да дава знаци на живот само неколку минути пред неговите органи да бидат донирани.Рајан Марлоу од Северна Каролина поминал две недели во болница со листерија, ретка бактериска инфекција, пред лекарите да го прогласат за клинички мртов.Неговата сопруга Меган открила дека и било …

Повеќе »

(ФОТО) Надал: „Сакам да го освојам Вимблдон“

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал на јавно обраќање ги откри своите планови за настапот на Вимблдон. Тенисерот моментално се наоѓа во родната Мајорка, каде разговараше со новинарите и одговараше на нивните многубројни прашања. Претставниците на медиумите се интересираа како се чувствува тој, со оглед на тоа што поради проблеми со стапалото …

Повеќе »

(ВИДЕО) Рафаел Надал на патерици по освојување на титулата на Ролан Гарос

Рафаел Надал веднаш по освојувањето на Ролан Гарос беше подложен на терапија на стапалото, кое веќе неколку месеци му прави проблеми. Шпанецот во неделата го освои парискиот Грен слем, а за време на турнирот откри дека играл благодарение на инјекциите кои му ги блокирале нервите за да не чувствува болка. …

Повеќе »

(ФОТО) Надал ја анестезирал ногата: Застрашувачко откритие на шпански новинар!

Анхел Гарсија за радиото „COPE“ открил дека шпанскиот тенисер речиси сигурно нема да игра на Вимблдон и УС Опен и дека прашање е дали некогаш повторно ќе игра доколку не најде решение. Рафаел Надал играше против Новак Ѓоковиќ во четвртфиналето на Ролан Гарос како во своите најдобри денови, немаше никакви …

Повеќе »

ТЕНИСКИОТ СВЕТ ВО НЕВЕРУВАЊЕ: Рафаел Надал најавил крај на кариерата

ШПАНСКИОТ тенисер Рафаел Надал признал дека утрешниот дуел против Новак Ѓоковиќ во четвртфиналето на Ролан Гарос може да биде негов последен меч на Отвореното првенство на Франција. Во осминафиналето на вториот Грен слем турнир во сезоната, по голема борба во пет сета, Надал го совлада Канаѓанецот Феликс Оже-Алиасим. View this …

Повеќе »

ДОКТОР СЕКОГАШ ЌЕ БИДЕ СО НАДАЛ: Шпанецот со години има РЕТКА БОЛЕСТ која го довела до ОЧАЈ! Пред Ролан Гарос има само ЕДНА ОПЦИЈА!

Проблемите започнале на почетокот на кариерата на Надал, а со текот на времето се влошувале… Рафаел Надал во јуни ќе го прослави својот 36-ти роденден. Тој е далеку од врвната форма и физичката подготвеност која беше негова голема предност во текот на неговата кариера. Неговата желба сепак да се натпреварува …

Повеќе »

Надал: Кога ќе си го излечам стапалото? Никогаш!

Рафаел Надал пристигна во Индијан Велс како голем фаворит. Шпанецот е непоразен од почетокот на сезоната, има три титули и скор 15:0, а првата титула во Индијан Велс од 2013 година, ќе се обиде да ја освои во натпреварувањето во калифорниската пустина. И не само тоа, тенисерот од Манакор смета …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НАДАЛ МИНУВА НИЗ ДРАМА! РАФА ПРВ ПАТ СЕ ОГЛАСИЛ ПОСЛЕ ОПЕРАЦИЈАТА: „Не планирав да куцам – работите се искомплицираа!

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал прв пат зборуваше по операцијата на левото стапало. Шпанецот минатиот викенд на Инстаграм откри дека имал „медицински третман“ на стапалото на левата нога, а сега откри дека се работи за операција. „Добро сум, стапалото малку ме боли. Ова е период што е комплициран на лично и …

Повеќе »

(ФОТО) Рафа на патерици, имал зафат на стапалото

Рафаел Надал во саботата се јави на Инстаграм со порака за своите следбеници дека имал лекарска интервенција на повреденото стапало на левата нога. Засега не е познато дали станува збор за операција. Рафа на Инстаграм напиша дека се работи за „медицински третман“ и не е сигурно дали станува збор за …

Повеќе »