Tag Archives: станови

(ФОТО) СЕ’ Е ПОД ЗЕМЈА – Вака изгледа луксузниот бункер резервиран за богатите во случај на крајот на светот

Пандемијата и војната што избувна во Украина покажаа дека никој не е безбеден од катастрофите што можат да го снајдат светот каков што го знаеме. И’ додека повеќето луѓе се надеваат дека ситуацијата во светот нема да се влоши и дека заканите за нуклеарното оружје се залудни, има и такви …

Повеќе »

(ФОТО) СПАС ОД ПОСТ КОРОНА ЗА БОГАТИТЕ – ОБЈЕКТОТ ИМА ПОВЕЌЕ ОД 54.000 КВАДРАТНИ МЕТРИ: Стан кој е 200. метри под земјата чини еден милион долари

Најевтиниот стан во луксузен подземен бункер кој гарантира пет години опстанок по евентуална социјално-економска импплозија во САД чини милион долари. Исто така, оние поудобните варијанти за сместување се продаваат три пати поскапо. Овие подземни бункери биле изградени за богатите кои не жалат пари да се обезбедат од каква било евентуалност …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО Галерија) СУПЕРЛУКСУЗНИОТ ХОТЕЛ ВО ДУБАИ ГИ ОТВОРА ВРАТИТЕ: МАГНЕТ за славните и богатите!

Најелитниот хотел во светот во една кула ќе има 795. соби и апартмани на 43 спрата… Во резиденцијалниот дел ќе има 231. апартман, кои ќе имаат од две до пет соби, а најмалечката почетна цена е два милиони долари „Атлантис“ би требало да биде готов до крајот на 2020. година. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Недела – 11:30: „Квадрат“ со нови идеи и совети за вашиот дом

Во недела во 11:30, можете да проследите нова епизода од КВАДРАТ – емисија за урбаното живеење. И низ најновата епизода ќе ве води Ана Николовска. Во најновото издание на „КВАДРАТ“ – инспирација, совет, идеја, тренд се’ што во треба за уредување на домот – меѓу другото ќе можете да видите: …

Повеќе »