Tag Archives: стабилно

(ФОТО) Ѓоковиќ конечно победи: Се врати стариот „гладен“ по успеси Ноле!

Со Марјан Вајда во својот тим некогаш првиот тенисер на светот конечно почна да бележи добри игри и во првото коло на АТП Мастерсот во Мадрид го совлада Кеи Нишикори…по 12. пат. Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го победи Јапонецот, Кеи Нишикори во првиот круг од Мастерс турнирот во Мадрид. Србинот …

Повеќе »

Денес просечен и сув зимски ден, промени од четврток!

Претпоследниот ден недела од оваа 2017. година ќе започне со нешто помала облачност, особено во југозападниот дел од земјата. Потоа претпладне од север се очекува ново, умерено наоблачување. Сончеви период ќе има повремено. Обланост повторно ќе се намали во текот на вечерта. Ќе дува умерен северен ветер, особено долж текот …

Повеќе »