Tag Archives: срцев удар

(ФОТО) КРИСТИЈАН ЕРИКСЕН СЕ ОГЛАСИ ОД БОЛНИЦА: Прва фотографија и најјака порака до соиграчите – „Играјте за цела Данска!“

Фудбалерот на ДАНСКА, Кристијан Ериксен, кој доживеа срцев удар на мечот против Финска во првото коло на Европското првенство, се јави од болницата. – Здраво на сите. Ви благодарам многу за слатките и неверојатни честитки од целиот свет. Многу ни значи на моето семејство и мене. Добро сум во вакви …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА – Невеста паднала среде венчавка: Мртва ја чувале во собата, додека нејзината сестра морала да направи УЖАСНА работа!

Трагична игра на судбината на индиска свадба. Билообјавено дека невестата паднала мртва на сопствената венчавка, оставајќи ја нејзината сестра да се омажи за младоженецот, додека церемонијата се одвивала нормално. Невестата, која локално ја нарекуваат Сурби, почина од срцев удар на церемонија во градот Етава, Утар Прадеш. За време на венчавката, …

Повеќе »

СРЦЕТО НА ИЗДРЖАЛО – Починал Алфредо Кинтана

Порто потврдил дека познатиот голман Алфредо Квинтана починал. Португалскиот голман Алфредо Квинтана претрпел срцев удар на тренинг претходно оваа недела. Лекарите се бореле да го реанимираат, а потоа тој бил пренесен во болница и ставен во индуцирана кома. За жал, во петокот добивме лоши вести. Алфредо Квинтана починал. „Се надевавме …

Повеќе »

(Рецепт) Манастирски напиток кој „крева од мртви“

Сè ќе ви биде јасно кога ќе ви кажеме дека главните состојки на лековитиот манастирски пијалок се лимон и лук. Тоа е стар природен лек кој помага во чистење на наслагите на крвните садови и ја подобрува нивната еластичност, придонесува за намалување на ризикот од срцев удар, мозочен удар и …

Повеќе »

(ФОТО) Трагичен крај на инфлуенсерка која се борела со анорексија

Инфлуенсерка која се борела со анорексија починала од срцев удар на 24-годишна возраст. Хоси Марија редовно пишуваше за својата борба со злобно нарушување во исхраната, на Инстаграм, со намера да привлече внимание на сите проблеми што ги носи анорексијата. Германката Хоси Марија почина откако требало да замине на годишен одмор, …

Повеќе »

Аргентински медиуми: Почина Диего Марадона

Аргентинскиот весник Clarin објавил дека во 61. година умрел Диего Марадона. Како причина за смртта се наведува срцев удар… Како што веќе пишувавме неодамна Марадона беше хоспитализиран поради депресија а потоа имаше операција поради можно крварење во мозокот. „Сè беше успешно и се одвиваше како што се очекуваше“, објавил тимот …

Повеќе »

(ФОТО) УЖАСНИ СЛИКИ ОД МЕСТОТО НА ТРАГЕДИЈАТА: ВО МОРБИДНА НЕСРЕЌА, на само 21. година, загинала најголемата надеж на светскиот спорт!  

Во еден момент, возачот изгубил контрола над возилото, удрил друг автомобил, а потоа слетал од патот и удрил во дрво. Страшна трагедија го потресе светот на моторспортот, бидејќи 21-годишната Лора Салво од Шпанија загина во несреќа за време на трката. Таа беше совозач во автомобил управуван од Мигел Сосиас на …

Повеќе »

ММА: Таткото на Хабиб умрел од корона вирус

АБДУЛМАНАП НУРМАГОМЕДОВ, татко на борецот на УФЦ Хабиб, починал на 58-годишна возраст во Москва од компликации поврзани со коронавирусот, пренесува Russian Times. Светски познатиот експерт за ММА во април имал проблеми со белите дробови, но одбил да биде тестиран за коронавирус. Кога неговата состојба се влошила, тој бил префрлен од …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИСКРЕНА ИСПОВЕД – Гитаристот на групата „Квин“ имал срцев удар: „За малку ќе умрев!“

Во видеото што го објавил на својот Инстаграм профил во понеделникот, гитаристот на „квин“, Брајан Меј открил дека, покрај повредата што ја имал во градината на почетокот на месецот, неодамна имал сериозни проблеми со срцето, поради што „скоро починал“. 72-годишниот музичар во видеото што го објави на Инстаграм опишал цела …

Повеќе »