Tag Archives: срце

ГОЛЕМИ ЕМОТИВЦИ: Овие хороскопски знаци се многу чувствителни и лесно „им се крши“ срцето

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Понекогаш чувствителноста и осетливоста можат да бидат лоша работа, па дури и најмалата работа може да ве повреди, но, спротивно на популарното верување, тоа не значи дека сте слаби. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ММА борец убиен додека смирувал тепачка

РУСКИОТ ММА борец Алан Хаџиев починал од убод со нож во близина на срцето додека смирувал тепачка. Тој имал 31. година. Убиството се случило во руската провинција Северна Осетија, во градот Моздок. Хаџиев бил на свадба со неговиот брат. Имало жестока борба, ММА борецот се обидел да ги смири завојуваните …

Повеќе »

Принцот Филип (99) после еден месец лекување пуштен од болница

БРИТАНСКИОТ принц Филип (99), сопруг на кралицата Елизабета Втора, денес, вторник, излегол од лондонската болница каде се опоравувал по операцијата на срцето, пишува dpa. Филип најпрво бил примен во болницата Кинг Едвард VII. во Лондон на 16. февруари за, како што е соопштено од палатата, лекување на инфекцијата. Потоа бил …

Повеќе »

Мешавина која ги БРИШЕ ВИРУСИТЕ И БАКТЕРИИТЕ: Медот и циметот се ненадминати за ЈАК ИМУНИТЕТ но и за здраво СРЦЕ и ДИЈАБЕТЕС!

Цимет и мед се користат како природен лек со векови, особено во кинеската народна медицина Редовното консумирање на овие намирници може да го зајакне нашето тело на долг рок и да донесе многу придобивки за нашето здравје, без разлика дали ќе ги ставиме во чај или ќе ги јадеме во …

Повеќе »

(ФОТО) БРОЈНИ ОБВИНУВАЊА ОД БРИТАНИЈА – Не престануваат навредите на сметка на Меган Маркл и принцот Хари

Меган Маркл и принцот Хари се обвинети дека не се грижат за здравјето на принцот Филип, бидејќи и покрај тоа што имал операција на срцето и престојувал во болницата повеќе од две недели, тие ќе емитуваат интервју во кое планираат да откријат шокантни детали за членовите на кралското семејство. Меган …

Повеќе »

Длабоко доживуваат туѓо СТРАДАЊЕ, плачат и поради тажни филмови: Овој знак не мисли со главата туку со СРЦЕТО!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тие низ животот чекорат со многу емоции и се разликуваат од другите знаци. Тие се создадени да плачат од романтичен филм, трогателна сцена, куче оставено на улица … Тие …

Повеќе »

(ФОТО) Размазена богаташка го ЗГРОЗИЛА светот: Во лов убила жирафа па позирала со нејзиното срце во рацете!

Жената додала дека убива од 5-годишна возраст и дека тоа ќе го прави сè до нејзината смрт Холанѓанката Мерелизе ван дер Мерве се пофалила со „најубавиот подарок“ од сопругот за Денот на вљубените. Мерелизе и нејзиниот сопруг отишле на лов во Јужна Африка, концентрирани на жирафите – пред сите други …

Повеќе »

Откријте зошто лененото семе е толку здраво и како помага за дијабетесот, притисокот, срцето…

Семето од лен е ценета супер храна, позната по нивната голема хранлива вредност и здравствени придобивки. Ова мало семе е всушност една од најстарите култури, која се одгледува од почетокот на цивилизацијата. Долго пред семето од лен да стане познато по своите здравствени придобивки, го користеле за производство на текстил. …

Повеќе »

Што почесто јадете сардини и ќе имате подобри коски и поздраво срце! А, помагаат и во лекување на ОВИЕ болести!

Сардините не се баш на списокот со највкусна храна за повеќето луѓе. Секако, за вкусовите не треба да се дискутира, но кога ќе прочитате зошто сè е добро да се јаде сардини, ќе сфатите дека малку „жртва“ не е ништо во споредба со придобивките што ги нуди оваа храна. Исклучително …

Повеќе »