Tag Archives: срце вон граден кош

(ВИДЕО+ФОТО) Успешно оперирано бебето родено со срце вон телото!

Тим од 50.лекари и медицински сестри во Велика Британија успеал, со царски рез, на свет да го донесе девојчето чија состојба ретко завршува со позитивен исход. The remarkable story of Vanellope – the baby born with her heart outside her body: https://t.co/7t1rT1J9yK pic.twitter.com/yARpNdmM5q — Fergus Walsh (@BBCFergusWalsh) December 12, 2017 …

Повеќе »