Tag Archives: среќен крај

(ВИДЕО+ФОТО) Се омажила за маж кој бил осуден за УБИСТВО на нејзината сестра БЛИЗНАЧКА – ТАТКО се откажал од својата ќерка поради тој потег!

Аргентинката Едит Касас се омажила, на Денот на вљубените во 2013. година, со маж осуден за убиство на нејзината идентична сестра близначка. Многумина ја осудиле за нејзината одлука да биде со убиец, а не доаѓало во предвид да се омажи за него, но таа верувала во неговата невиност и решила …

Повеќе »

(ФОТО) Се родила деформирана, но не се откажала: „Сепак постои среќен крај“

Родена со тешка деформација на лицето, Коди Хол (25) минала низ 18. операции на лицето во 14. години. Со новото лице, и неодамна мажена, на луѓето им порачала дека за секој има крај како од бајка… Храбрата жена родена со повеќекратно деформирано лице, се омажила и на свадбата им порачала …

Повеќе »