Tag Archives: среќа

(ФОТО) Погледнете каков автомобил вози Фјури: „Парите не прават среќа“

Со победата против Дилијан Вајт, ТАЈСОН ФЈУРИ ја одбрани титулата шампион во тешка категорија според верзијата на ВБЦ, по што најави повлекување. Неговиот промотор Френк Ворен успеа да организира борба со рекордно висок влог од 30. милиони фунти, со распределба од 80:20 пари во корист на неговиот штитеник. Без разлика …

Повеќе »

(ФОТО) Мислат дека е „спонзоруша“ затоа што е во врска со дебел човек: „Ги сакаш неговите пари!“

„Сите се обидуваа да ме одвлечат од идејата да се омажам за него, семејството беше силно против тоа, но знам што сака моето срце. Луѓето мислат дека јас сум спонзоруша и дека Џорџ сигурно има многу пари кога сум со него, што не е точно. Луѓето ми пишуваат дека им …

Повеќе »

Во следните 3. години, овие знаци од Зодијакот ги прати голема среќа: Ќе напредуваат на секое поле од животот до 2025. година!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Дали сонувате за промени? Дали сте уморни од вашиот сегашен начин на живот и сакате нешто да се промени одеднаш? Астролозите истакнуваат дека токму таква среќна околност очекува 3. …

Повеќе »

На кого АПРИЛ МУ ДОНЕСУВА ПРОМЕНИ, среќа, љубов и задоволство! Ќе УЖИВААТ четирите хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои хороскопски знаци ќе бидат среќните во април Април започнува со младата Месечина во Овен, која ќе донесе просперитет, среќа и задоволство на одредени знаци. Риби Целосно ќе се …

Повеќе »

(ФОТО) Наскоро свршувачка? Кијану Ривс во продавница за накит, купува прстен…

Кијану Ривс (57) е фотографиран за време на шопинг во Лос Анџелес… Ова можеби ќе останеше незабележано доколку славниот актер не купел прстен во златарница. Ѕвездата на „Матрикс“, кој никогаш досега не бил во брак, можеби е подготвен да ја запроси својата девојка со која е повеќе од четири години, …

Повеќе »

СЕДУМ СОВЕТИ ЗА СРЕЌЕН ЖИВОТ: Ова важи за сите!

Ако вистината е релативна со она во што верувате, тогаш среќата е директно поврзана со она кон што се стремите. Сите бараат начин да живеат среќен живот – додека во реалноста, потрагата започнува со вас. Среќата не е „пронајдена“. Се реализира. (За сите што превртувате со очите, прочитајте ја горната …

Повеќе »

(ФОТО) НЕГОВАТА МАЈКА РЕКЛА: „Родив чудовиште!” Сега тој е најсреќниот човек на светот!

Џон денес има 36. години и е многу среќен човек. Сепак, неговиот живот немал добар почеток Кога неговата мајка била бремена, никогаш не се посомневала дека ќе роди дете кое ќе биде сосема поинакво од другите луѓе. Бебето го видела само еднаш на породување пред да го напушти породилиштето во …

Повеќе »

ПРОБАЈТЕ СИ ЈА СРЕЌАТА – Шеговита загатка со скриена детелина со четири листови тестира КОЛКУ СРЕЌА имате во животот

Многу луѓе во нивните животи се потпираат на амајлии, дури и несвесноЌе ви треба многу среќа за да ја откриете детелината со четири листа скриена во оваа хаотична слика. Корисниците ја означиле загатката како целосно збунувачка – додека се обидувале да забележат амајлија меѓу останатите лисја. Ова доаѓа откако едно …

Повеќе »

(ФОТО) Полјак излетал од патот и направил „тоталка“ на Ферарито – преживеал

Полјак со Ферари излетал од патот и буквално се лизнал под ограда. Фотографиите од местото на несреќата јасно покажуваат колкава среќа имал возачот кој речиси без гребнатини излегол од руината на Ферари. Тоа е Ferrari 488 Pista, еден од најбрзите автомобили во светот. Секако, под услов тој што стои зад …

Повеќе »