Tag Archives: среќа

НАРОДНИ ОБИЧАИ – ВО ПРЕСРЕТ НА ПРАЗНИКОТ СВЕТА ТРОЈЦА: Утре задолжително  одете во црква и направете го ова – донесува СРЕЌА, ЉУБОВ И ЗАШТИТА во куќата!

Најважно е чистото срце и вера! На 12 јуни 2022 година, православните верници го слават празникот посветен на Света Троица, познат и како Ден на Светиот дух. Се смета за роденден на Христовата црква. Тој е еден од најважните христијански празници, а се слави три дена, како и Божиќ и …

Повеќе »

Овие ТРИ ОСОБИНИ носат среќа во животот: Судбината ги наградува луѓето само со тој став

Среќниот живот зависи исклучиво од нас и нашите погледи на светот На сите веќе ни е позната таа позната реченица „како зрачиш, така привлекуваш“ која се покажа како вистинита. Луѓето кои ги придружува среќата и на кои ни се чини дека сè им е лесно, не се оние кои немаат …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ ГИ КРИЕЛА ЕМОЦИЈА – Џенифер Лопез на MTV наградите одржала говор низ солзи: „Им благодарам на сите што ме лажеа!“

Џенифер Лопез емотивно се заблагодари на публиката за време на синоќешното доделување на MTV Movie & TV Awards 2022. година. Откако излегла на сцената за да го прими златниот пехар, 52-годишната актерка и пејачка изјавила: „Сакам да им се заблагодарам на сите луѓе кои ми го дадоа овој живот. Сакам …

Повеќе »

Ова се 4. основни хормони за среќа: Еве како да го ВКЛУЧИТЕ секој поединечно!

На вашето расположение влијаат многу работи – и добри и лоши, и одвнатре и однадвор. Поминувањето време со некој близок или пријател може да го подобри тоа. Седењето во толпа од неочекуван сообраќај може да го расипе. Но, вашето расположение е покомплицирано од ситуациите и опкружувањата со кои се среќавате. …

Повеќе »

4. знаци од Зодијакот ги очекува остварување на желбите во втората половина на 2022. година: Скапоцена среќа на секое поле од животот!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите истакнуваат дека за 4. хороскопски знаци втората половина на 2022. година ќе биде многу среќна! Еве кои знаци од Зодијакот ќе си ги остварат желбите, погледнете дали сте …

Повеќе »

(ВИДЕО) Таткото на синот му купил СТАР ВЕЛОСИПЕД, а неговата реакција расплакала многумина

Почувствувал благодарност и радост како никогаш досега… Момче од Индија, кое од татко си добило стар половен велосипед, бил воодушевен и врескал од среќа како да го добило најдобриот велосипед на светот, што многумина растажило на социјалните мрежи. Ова видео, направено во индиската држава Чатисгар, беше споделено на Твитер од …

Повеќе »

ДО 22. ЈУНИ ОВИЕ ЗНАЦИ ГИ ОЧЕКУВА ЛУДА СРЕЌА: Животот им се менува од корен!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Погледнете дали и вие припаѓате на оваа група Сонцето влегува во знакот Близнаци на 21. мај и ќе остане во него до 21. јуни 2022 година. Владеењето на Близнаците …

Повеќе »

Наближува петок 13., но на еден хороскопски знак ќе му донесе среќа

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Оваа недела петок 13-ти и ретроградниот Меркур ќе се поклопат, па астролозите предупредуваат дека многумина би можеле да имаат проблеми во комуникацијата. „Бидејќи Меркур е таа проблематична планета на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка ми роди бебе на 51 година: Од „честитки“ до „еден ден ти ќе се грижиш за тоа дете“

Девојка чија мајка родила бебе на 51-годишна возраст им одговорила на „хејтерите“ од Интернет, инсистирајќи дека никогаш не ја видела својата мајка толку среќна. Кајла Колдвел на својот TikTok профил споделила видео од нејзината мајка како го држи новородениот син, пишувајќи: „До сите оние кои го мразат фактот што мајка …

Повеќе »