Tag Archives: средба

(ВИДЕО) Се додворувал на атрактивна девојка во метро – Не можел да верува кога сфатил која е таа!

На сопственикот на ресторан, Мануел Де Лос Сантос,му се остварил сон – на улица сретнал славна личност, во која бил вљубен. Но, тој не ја препознал. Неговата симпатија од светот на богатите и славните е актерката Ванеса Хиџинс, а ја запознал во метрото. Ванеса танцувала, а Мануел подготвено и се …

Повеќе »

ФОТОГРАФИИ КОИ ГО ОБИКОЛИЈА СВЕТОТ – Папата оди во затвор да разговара со човекот кој пукал на него: Она што после тоа го рекол многумина замислило!

Состанок на светецот и осуденикот во строго чуван затвор… На славната фотографија направена на крајот на 1983. година, гледаме двајца мажи: Јован Павле Втори, кој сега е прогласен за светец, додека покрај него стои Мехмет Али Агиа, опасна и неурамнотежена личност. На сликата е прикажан моментот кога папата му простува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете ја реакцијата на малото девојче (6) кое после еден месец ја видела мајка си која работи со заболени со корона вирус!

Озге Кочак работи како медицинска сестра на поликлиника која се занимава со лица заразени со коронавирус. Таа е исто така мајка која морала да ја напушти ќерка си неколку недели за да може да си ја заврши својата работа, но и да го заштити семејството. Кога дошло време да се …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЉУБОВТА НЕ ЗНАЕ ЗА ГРАНИЦИ: Поради пандемијата не ја видел сопругата 7. дена – Нашол необичен начин да дојде до неа! Секоја чест!

Ниту пандемијата ниту мерките не го спречиле Ник Автгес од Ватертаун, САД, кој има 88. години, да не ја види својата сопруга Мерион (61), која престојува во старечки дом. Тој го сторил тоа на необичен начин. Домот ги забранил посетите од 14. март поради пандемијата на коронавирусот, што Ник го …

Повеќе »

(ФОТО) Сцена која ќе ви измами солзи во очите: Емотивна средба на медицинска сестра и нејзиниот сопруг полицаец кои зборуваат на телефон а помеѓу нив има стакло!

Емотивна средба на медицинска сестра која работи во Ургентниот центар во Белград (Србија) и полицаец кога се на должност. Ги одвојува – стакло. Момент за здивнување за двајцата, момент кога можат да се видат и разговараат. Но, само преку стакло. Ги ставиле рацете на стаклениот прозорец и разговараат преку телефон. …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТЕН ПРИЗОР – Сите зборуваат за првата средба на Вилијам и Хари и Кејт и Меган: Напнатоста можела да се сече со нож!

Долго очекуваната прва средба на двајцата браќа после Мегзит го свртела вниманието на јанвоста… Принцот Хари и Меган Маркл вчера се сретнаа лице в лице со принцот Вилијам и Кејт Мидлтон. Тоа било исклучително напната сцена која ја следеле сите светски медиуми. View this post on Instagram The Duke and …

Повеќе »

(ФОТО) НАПРЕДОК – Кралицата се сретнала со Хари, првпат после Мегзит:Сите зборуваат за тоа што му го кажала на внукот!

Атмосферата била опуштена и двајцата конечно можеле да си кажат се’ еден на друг лице в лице Кралицата одржала четиричасовна средба со принцот Хари во замокот Виндзор за да го „расчисти воздухот“ после Мегзит. Таа му кажала на внукот дека „секогаш ќе биде добредојден“ ако сака повторно да се врати …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕКРАСНА ПРИКАЗНА – СЕСТРИ СЕ НАШЛЕ ПОСЛЕ 78. ГОДИНИ: Роса и Јулија ги раздвоила битката за Сталинград а сега се повторно заедно!

Две сестри од Русија, кои ги разделиле за време на Втората светска војна, повторно се сретнале и тоа после 78 години! Росалина Роса Каритонова (94) и Јулија (92) се загубиле една со друга за време на битката кај Сталинград. Поточно, Роза работела во фабрика за тенкови што била бомбардирана од …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЕМОТИВНА СРЕДБА: Петгодишно момче со леукемија го запознало човекот кој му го спасил животот!

„Во тоа време, син ми имаше осум месеци и не се сомневав дали треба тоа да го сторам и се надевам дека ако на моето семејство некогаш му треба помош, некој друг ќе се однесува како мене“ Грант Медеирос има само пет години, но тој е благодарен за дарот на …

Повеќе »