Tag Archives: средба

(ВИДЕО) Мачка пред новороденче го донела своето маченце – Глетката е преслатка!

Мачката Рагдол родила мачиња баш во моментот кога во домот на нејзините сопственици пристигнало новороденче. Бебето лежело на подот, а мајката мачка сфатила дека тоа е идеалниот момент да ја запознае со своите потомци. Пред бебето, во забите го донела мачето и го оставила да падне на подот и почне …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поради пандемијата мајка не го видела синот повеќе од една година – Погледнете ја нивната средба!

Еден млад човек не ја видел својата мајка повеќе од една година поради пандемијата со корона вирус. Во договор со неговиот очув, тој одлучил да ја изненади. На мајката и било кажано дека на гости доаѓа пријател на очувот, кој се појавил пред вратата со маска и капа. Во еден …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Прво Вимблдон па КАРАНТИН: Кејт Мидлтон во самоизолација поради корона вируса!

Сопругата на британскиот принц Вилијам, Кејт Мидлтон, од петокот е во самоизолација, откако дознала дека била во контакт со лице на кое му било дијагностициран коронавирус по тестирањето минатата недела. Иако била вакцинирана и нема симптоми на инфекција, војвотката од Кембриџ ги откажала сите свои обврски во согласност со упатствата …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО – Средбата на таткото и возачот кој ја „прегазил“ неговата ќерка на улица го расплака светот

Средбата на татко и возач кој ја прегазил неговата ќерка во сообраќајна несреќа го расплака светот… Пред неколку дена во бразилски град се случила сообраќајна несреќа, во која од силината на ударот десетгодишно девојче се здобило со тешки телесни повреди, скршена нога, неколку искршени заби, а колкот исто така и …

Повеќе »

(ФОТО) Тухел веќе разговарал со Абрамович: „Мислам дека имам нов договор!“

Менаџерот на Челзи, Томас Тухел најверојатно ќе добие нов договор со неговиот клуб веќе следната недела. Тухел дојде во клубот на почетокот на оваа година, како замена за Френк Лампард, кратко време откако доби отказ во Пари Сен Жермен. За три или четири месеци, тој целосно го трансформираше Челси и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сопственичка со своето куче се сретнала после 18. месеци раздвоеност: Погледнете ја емотивната средба!

Ејми Пол 18. месеци била одделена од своето милениче Беслер цели 18. Таа била хоспитализирана поради хронично заболување. Таа поминала година и половина во одделот за невролошка рехабилитација, а нејзините родители Џоана и Дејвид се погрижиле за нејзината унгарска визла. Оваа девојка пред два дена на ТикТок објавила видео за …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЕМОТИВНО – СРЦЕТО ДА ВИ ЗАСТАНЕ: Вака изгледала емотивната средба на татко и син после 57. години!

Минатиот викенд се случил еден од најемотивните моменти… Ричард Меклари го видел својот син Џими пред 57. години, кога тој сè уште бил бебе. Откако неговата мајка го дала на посвојување, тој ја изгубил секоја трага од своето дете. Сепак, ова видео после 57. години покажува дека судбината често знае …

Повеќе »

(ВИДЕО) Средбата на брачна двојка во дом за стари лица е слика на вечна љубов

Мери и Гордон се во брак 67. години, но во последните месеци биле разделени. Мери Дејвис (89) од Англија осум месеци не го видела својот сопруг Гордон (89), кој бил во дом за стари и изнемоштени лица. Во февруари оваа година, Мери отишла во друг дом и, конечно, овој месец, …

Повеќе »

(ФОТО) Вилијам, после скандалозното интервју, му испратил порака на Хари

Принцот Вилијам наводно стапил во контакт со неговиот брат, принцот Хари, по експлозивното интервју со Опра Винфри, што во Велика Британија беше емитувано на ITV. Минатата недела беше прикажано шокантното интервју интервју на Хари и неговата сопруга Меган Маркл со Опра Винфрли, а поради бројните шокантни обвинувања, прашината сè уште …

Повеќе »