Tag Archives: средба

(ВИДЕО) „Каде е таа? Нека дојде“: Потегот на Џони Деп расплакал девојка од Белград

Фановите кои синоќа го чекале Џони Деп пред белградски ресторан биле позитивно изненадени кога актерот одлучил да запознае обожавателка. Имено, кога Деп пристигна пред ресторанот, му пришла една жена и побарала автограм – „Те молам, за мојата ќерка, таа е тука“. Холивудскиот актер потоа праша „Каде“ и сакал да ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кучето е најдобар пријател на човекот – две повторни средби кои топат срца!

Љубителите на домашните миленици добро знаат какви им се повторните средби, особено со кучињата од кои морале да се разделат… Во видеото подолу можете да погледнете две такви средби – кучињата се избезумени од радост кога по подолга пауза повторно ќе се сретнат со своите сопственици… Фото: Принтскрин

Повеќе »

(ФОТО) Пријателството на депресивен орангутан и болно куче е приказна на денот

Две тажни судбини резултирале со приказна што ќе ве допре. Понекогаш пријателството може да ви го спаси животот. Откако ги загубил своите родители, Роско, тригодишен орангутан, бил толку депресивен што не јадел и не реагирал на третманот. View this post on Instagram A post shared by Barry Bland (@barrybland) Ветеринарите …

Повеќе »

(ФОТО) Меган и Хари наводно сакаат да се сретнат со кралицата, луѓето во палатата се изненадени!

Принцот Хари и неговата сопруга Меган, наводно, сакаат да се сретнат со кралицата Елизабета, пренесува Page Six. Извор близок до парот изјави за The Sun дека тие побарале средба со кралицата и се надеваат дека ќе дојдат во Виндзор заедно со нивната ќерка Лилибет, за да се сретнат со Елизабета. …

Повеќе »

(ФОТО) Вучиќ повторно готви, овојпат во Словенија: Подготвува посебен специјалитет за Зоран Заев и Еди Рама

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на својот профил на Инстаграм објави фотографија од Земон, Словенија, каде одлучил да подготви посебен специјалитет – мангулица (специјален вид на свиња)  во леб. – Ова до мене е Томаш Кавчиќ, почесен конзул на Србија во Словенија. Се наоѓаме во неговиот ресторан Земоно, сигурно едно …

Повеќе »

(ФОТО) „Најтажната жена на светот“ после три месеци ја посетиле сопругот и децата!

МОНЕГАШКАТА принцеза Шарлин, „најтажната жена на светот“, како што ја нарекоа некои медиуми на денот на венчавката, се сретнала со својот сопруг принцот Алберт и нивните деца по речиси три месеци. Шарлин е во Јужна Африка од јануари, каде што неодамна беше подложена на четиричасовна операција, а семејството последен пат …

Повеќе »

(ФОТО) Кетрин Зита Џонс ужива на одморот со родителите и семејството и гордо ги покажала брчките!

Важи за најубава жена на светот и не се срами од брчките, бидејќи Кетрин Зита-Џонс има една тајна. Кетрин Зита-Џонс објави добри семејни вести. Убавата актерка е на одмор во Мајорка со сопругот Мајкл Даглас и двете деца. Кетрин Зита Џонс избегала од Њујорк и отишла во Мајорка каде со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најстрашната средба на телевизија: Девојката почувствувала дека нешто не е во ред со победникот на натпреварот, а вистината го шокирала целиот свет!

За среќа, таа ја послушала интуицијата. Кога водителот на „Игри на состаноци“, Џим Ланге го претставил Родни Алкала како ерген број еден, успешен фотограф, тој не знаеше дека мажот веќе убил најмалку пет жени и дека е обвинет за обид за убиство на девојчето. Сериски убиец Алкала бил осуден за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новак на момче од Јапонија му го најавил доаѓањето во Токио

Новак Ѓоковиќ му го честитал 6-от роденден на тенискиот талент Којиро, кому му го најавил доаѓањето на Олимписките игри. Имаше дилема дали Новак ќе настапи во Токио, но ова видео дава индиции дека тој е сè уште поблизу до одлуката да се појави на Олимписките игри, каде би го нападнал …

Повеќе »