Tag Archives: среда

Денес се очекува нагла промена на времето

Помина половина јануари, а дефакто зима засега ниту видовме, а ниту пак во наредниве две недели има на повидок вистинско зимно време. Што би рекол народот кај нас „времево е живи болести“. Во текот на среда очекуваме облачно и прилично ветровито време. Наутро и претпладне очекуваме врнежи од дожд во …

Повеќе »

Времето денес: Сончево но „со заби“!

Последниот ден од календарската есен, среда – 20.тти декември ќе биде повеќе сончев отколку облачен. Мала до умерена облачност се очекува само во северниот дел од земјава. Она што е позначајно за оваа среда е студеното време. Минималната температура насекаде ќе биде негатвна и со вредности помеѓу -6°С и -1°С …

Повеќе »