Tag Archives: среда

Гоца Тржан во „Интермецо мјузик бар“

Среда е одличен ден за дружба со најблиските, а во музичкиот бар Интермецо, средата е резервирана за концерти од познати музички имиња. Посетителите можат да уживаат во приватен амбиент со ограничен број на гости и одлична музичка програма. Оваа среда, 1-ви декември 2021 година, на наше задоволство е настапот на …

Повеќе »

„Влатко Стефановски трио“ вечерва со концерт во INTERMEZZO MUSIC BAR

Вечерва еден во низата успешни концертни настани во Intermezzo Music Bar е настапот на мегапопуларното Влатко Стефановски Трио. Во среда, 17.11.2021, неповторливиот автор и гитарист ќе биде придружуван од својот син Јан Стефановски на тапани и Иван Кукиќ на бас гитара. Влатко Стефановски како еден од најголемите виртуози на овие …

Повеќе »

Вечер полна љубов – ЉУБОЈНА во сосема поразлично издание

Средите во првиот и единствен музички бар кај нас веќе станаа вечери посветени на убавата музика, а, пред сè, вечери посветени на домашната музичка сцена. Овој пат Intermezzo music bar ја најавува дружбата со Љубојна и уникатниот глас на неповторливата Вера Милошевска. Оригинални како и секогаш Вера и Оливер и …

Повеќе »

Серијалот уникатни настани во Intermezzo music bar продолжува со ексклузивниот настап на Петар Грашо

Една од најголемите хрватски ѕвезди, фантастичниот Петар Грашо доаѓа во Скопје, но овој пат во сосема поразлично издание и на сосема поразлична локација – Грашо ќе биде дел од серијалот ексклузивни настани во првиот и единствен музички бар кај нас Intermezzo music bar. „Ако те питају“, „Уторак“, „Ко нам брани“… …

Повеќе »

(ФОТО) Вселенска карпа побрза од куршум: Кон Земјата оди астероид со големина на најгоемата зграда во светот

НАСА тврди дека нешто непредвидено би можело да се случи во секое време Американската агенција за воздушни истражувања и развој на вселената (НАСА) сподели неверојатна фотографија на џиновскиот астероид што ќе лета покрај планетата Земја оваа недела, пренесува Mirror. Астероидот, наречен 1998 OR2 (прв пат забележан во 1998. година), се …

Повеќе »

На какво време да се надеваме денес и утре?!

Можеби не видовме снег, но дождот повторно ќе биде дел од нашето секојдневие… Денес (среда) се очекува облачно и врнежливо време во добар дел од државата, локално со пообилни врнежи од дожд, постојат шанси и за нестабилност со грмежи и врнежи од пороен карактер и засилен ветер. Вечерва, ноќта пред …

Повеќе »

Какво време да очекуваме наредните денови?

Во текот на денешниот ден (понеделник) особено околу пладне и попладне се очекува поголем дел од територијата на Македонија да биде зафатена од нова влажна и нестабипна воздушна маса. Па токму сето ова на повеќе места се очекува развој на нестабипна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. …

Повеќе »

(ФОТО) Том одел оваа среда во МКЦ: Музичката сензација по прв пат во Скопје!

Музичката сензација на новата генерација, вонсериски талентираниот и наградуван британски кантавтор Tom Odell кој во моментов е на светска турнеја на која го промовира својот трет студиски албум „Jubilee road“, ќе го видиме за прв пат во живо и во Скопје, оваа среда во МКЦ. Tom Odell вниманието на јавноста …

Повеќе »

Тридневна прогноза: Снегот нема да не „напушти“

Во утринските часови од среда сеуште ќе има врнежи од дожд, а во крајниот западен и крајниот источен регион, претежно од снег. Но во текот на претпладнето од среда ќе има намалување на облачноста и генерално суво време. Температурата ќе биде за нијанса повисока за разика од вторник. Ќе дува …

Повеќе »