Tag Archives: спот

(ВИДЕО) СТРАШНА СЦЕНА: Млада пејачка била касната од змија за време на снимање на спот

Младата американска пејачка доживеала голема непријатност при снимањето на спотот… Една од најпопуларните млади пејачки Матеа доживеала тешка несреќа додека го снимала спотот за синглот „Bitch Don’t Be Mad“, кога змија ја каснала по лицето. Режисерот на видеото замислил дека дејството на видеото го следат змии кои шетаат по неа, …

Повеќе »

(ФОТО) Манекенката доживеала понижување на снимање на видео: „Ме фати за голите гради, беше пијан…“

Еден од најплатените супермодели во светот, Емили Ратајковски (30), во својата книга „My Body“ изнела серија тврдења поврзани со снимањето на спотот за песната „Blurred Lines“ Имено, Ратајковски открила дека за време на снимањето на спотот, пејачот Робин Тик (44) ја допирал по нејзините голи гради. „Одеднаш, ненадејно, ги почувствував …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Како ќе звучи (и изгледа) новата песна на Елена Велевска?

Eлена Велевска важи за една од дамите на домашната фолк сцена која ги има најскапите видео спотови, па и песни. Пред крајот на летото Велевска со својот тим реши на нејзината публика да и подарат нова песна и спот за кој овој пат беше задолжен Александар Ристовски-Принц. Артан Кастрати е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Што прави денес златната петорка од славниот спот „Freedom” на Џорџ Мајкл?

Да постоеше Јутјуб во 90-тите години на минатиот век, Џорџ Мајкл ќе ги срушеше сите рекорди со спотот за песната „Freedom”, бидејќи беше обележан со врвни модели, стилски икони, кои го свртеа светот на модата наопаку. Пробивајќи се како поп-пејач, тој собра пет супермодели кои сите ги оставија без здив. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ОБНОВЕНО – БРОЈОТ РАСТЕ: Петицијата Васил Гарванлиев да не ја претставува Македонија на „Песна на Евровизија“ надмина 15.000 потписи – Интересот се зголемува!

Петицијата на change.org Васил Гарванлиев да не претставува Македонија на „Песна на Евровизија“ во мај во Ротердам, до моментот на пишување на овој текст, ја потпишала 15.179 лица. Очигледно е дека Македонците не го прифатија извинувањето на Васил Гарванлиев за ненамерната грешка ниту пак објаснувањето за земањето бугарски пасош…Од утрово …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Васил Гарванлиев: „Бугарскиот пасош го имам 20. години – така реши фамилијата барајќи безбедност и иднина за нас! – Пред вас стојам без глума, со моето срце во ваши раце“

Васил Гарванлиев кој ќе не претставува на „Песна на Евровизија“ во Ротердам, Холандија наиде на многу проблеми по објавувањето на видеото каде многумина видоа бугарско знаме. По реакциите на јавноста видеото беше повторно монтирано, но евровизиските фанови масовно го шират при својата рецензија за пријавените песни, за што пишувавме вчера, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Промовирана евровизиската песна „Here I stand“: Со оваа песна Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на „Песна на Евровизија“

„Особено сум горд што ќе ја преставам Македонија со ‘Here I stand’, една искрена песна, во која влегувам со отворена душа и многу љубов. Иако песната ме отсликува мене и мојата животна приказна, верувам дека ќе ги допре сите“, вели македонскиот евровизиски претставник Васил Гарванлиев… Евровизиската песна „Here I stand“ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Меган Маркл ја пронашле во стар спот за Божик: Фановите шокирани со трансформацијата!

Меган Маркл од свршувачката со принцот Хари стана една од најпопуларните жени во светот, но нејзината кариера не беше најсјајна на почетокот. Најголемиот успех го постигна во серијата „Suits“ (Костуми), а претходно имаше мали и незабележани улоги, па работеше со години на телевизија. Сега, обожавателите и хејтерите на кралското семејство …

Повеќе »

(ВИДЕО) Алек Наумовски 30 години дел од модната сцена: „Малку фалеше да бидам со Џенифер Лопез“

 Алек Наумовски и Надица Георгиева, можеби едни од најуспешните модели во деведесеттите, и денес се синоним за македонската мода и манекенство. Пред 20 години ја формираа агенцијата „Моделс ИН“. Идејата беше да им помогнат на македонските модели да градат светска кариера. На почетокот не било лесно да се стекне довербата …

Повеќе »