Tag Archives: спортист

(ВИДЕО+ФОТО) Девојка од милион долари: Ќерката на Жан Клод Ван Дам тргнала по татковите стапки!

Продорен поглед, шармантна насмевка и, се разбира, зачудувачки шпаги. Оваа дама е вистинска убавица и сериозна спортистка, и тоа не е изненадувачки, бидејќи таа е ќерка на Жан-Клод Ван Дам. Бјанка веќе постигна голем успех во спортот и филмот, а нејзиниот татко секако е горд на неа. View this post …

Повеќе »

(ФОТО) Бил здрав, животот бил пред него – а умрел од ковид!

Случајот со младиот спортист Чад Дорил најдобро зборува за тоа колку е подмолен Ковид 19. Тој бил совршено здрав, но ја загубил битката со вирусот. Чад Дорил, студент на Државниот универзитет „Алапачијан“ во Бун, Северна Каролина, бил во совршена форма. Имал само 19. години. Тој бил висок и слаб. Играл …

Повеќе »

(ФОТО) Познат спортист на плажа разменувал жешки бакнежи со дечкото

Ѕвездата на НФЛ, спортистот Рајан Расел бил фотографирана со своето момче, танчерот Кори О’Брајан во размена на нежности на плажа. Американските медиуми наведуваат дека парот се бакнувал и се гушкал на плажа, и дека во еден момент и двајцата се држеле за раце и оделе покрај плажата, пред да влезат …

Повеќе »

(ФОТО) И’ физички најподготвените се немоќни пред корона вирусот: Исповед на спортист кои 25. дена бил во кома и ослабнал 27. килограми!

„Живеете размислувајќи дека короната е посилен грип и нема да го добиете“, вели Ахмад Ајад Шокантни слики и исповед на американскиот атлетичар Ахмад Ајад (40), кој скоро 25. дена бил во кома поради симптомите на вирусот корона. Атлетичарот од Вашингтон бил толку заразен што лекарите во болницата „Џон Хопкинс“ морале …

Повеќе »

(ФОТО) Непрепознатлив: 50 Cent во филмот „Светот се распаѓа“

Пред неколку години е објавен филмот во кој повеќето гледачи не го препознале популарниот пејач и глумец… Пејачот и глумец Куртис Џексон попознат како „50 Cent” сите ги шокирал кога во 2010. година објавил фотографии на кои е едвај препознатлив со испакнати јагодични коски и пропаднати очи. Скоро две години …

Повеќе »

(ФОТО) Ја завел најубавата жена на светот, но се чува за брак!

Мис Универзум е убавицата од Јужна Африка, Деми-Ли Нел-Петерс. My trip to Vegas this week brought back so many good memories. #flashbackfriday @missuniverse A post shared by Demi-Leigh Nel-Peters (@demileighnp) on Jul 6, 2018 at 11:38am PDT Деми-Ли Нел-Петерс дипломирала деловен менаџмент, а во последното интервју проговорила за положбата на …

Повеќе »

(Вознемирувачко ВИДЕО) Насилство кое ја згрозило планетата: Славен спортист брутално ја претепал својата девојка!

Безбол играчот Данри Васкез добил отказ од клубот откако се појавила снимка на која брутално ја претепува својата девојка! Спортистот од Венецуела е уапсен откако безбедносните камери во зградите го снимиле екстремно насилното однесување на Васкез. „Немавме избор, моравме да го отпуштиме! Никој во клубот, вклучувајќи ме и мене, не …

Повеќе »

(ФОТО) Нова серија – старо лице: Али Неџет од „Јазол“ приватно – тазе женет,екс-кошаркар и модел!

Есента е секогаш период кога на тв екраните стартуваат нови проекти, но најчесто тоа се серии…од турско производство… Деновиве на телевизија Сител започна да се емитува новата турска серија насловена „Јазол“, која уште од самиот старт поради драматичните сцени ги освои симпатиите на публиката. Главната улога ја има актерот Ибрахим …

Повеќе »