Tag Archives: спорт

(ФОТО) Само 5 МИНУТИ секој ден за одлични резултати: Едноставна ВЕЖБА која ја прави Кејт Мидлтон витка 

Иако е мајка на три деца, Кејт Мидлтон има линија како тинејџерка. Војвотката Кејт Мидлтон, покрај секојдневните комбинации на облека во кои изгледа феноменално, неколку пати го покажа и своето извајано тело, кога кралското семејство имаше спортски активности. Нозете и се во мускули, без ронка целулит, како кај познатите модели. …

Повеќе »

КАРДИО-ХИРУРГ ОБЈАСНИЛ: Еве што е целта на апаратот што ќе му го спаси животот на Ериксен и што повеќе фудбалерот нема да може да прави!

Имплантираниот дефибрилатор е моќен уред што ќе му го спаси животот на Кристијан Ериксен, кој падна на теренот по срцев удар. За што точно станува збор и како ќе изгледа животот на еден млад фудбалер, објаснил кардиохирургот, проф. д-р сц. Жеjко Сутлиќ. „Инсталирањето на вметнат дефибрилатор е рутинска операција. Обично …

Повеќе »

(ВИДЕО) Човечките сирени како нов тренд во Кина

Во последните неколку години, нуркањето во форма на сирена стана официјално и стандардизирано низ целиот свет, а овој спорт особено заживеа во Кина. Под нормални околности, во лагуната на кинеското одморалиште Атлантис Сања, на островот Хаинан живеат околу 86.000 морски суштества, припадници на над 280 животински видови. Меѓутоа, на 28. …

Повеќе »

(ФОТО) КОГА СЕ САКА СЕ МОЖЕ – Трасформација: За една година успеала да ослабне 50. килограми

Изабел Одет има 23. години и опсесивно јадела нездрава храна уште од детството,поради што била дебела. Изабел и нејзината мајка изгубија сè во поплава. Затоа, веднаш штом завршила средно училиште, се вработила за да може да го издржува семејството. Таа незадоволството го компензирала со храна, особено брза храна и била …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бил последен во трката и му се смееле, а потоа се случило чудо кое му го променило животот!

Никогаш не треба да се откажувате во спортот, но ниту во животот. Затоа што се додека се борите имате шанса да победите, а ако се откажете, како веќе да сте изгубиле. Овој спортист го покажа тоа. Американскиот тркач на средна далечина Дејвид Вотл освои златен медал на 800 метри на …

Повеќе »

(ФОТО Ди Каприо ја уништи. Го запозна принцот на американскиот спорт и оттогаш трае бајката!

ТОМ БРЕЈДИ потврди дека е најголемиот спортист во Америка. На 44 години го освои седмиот Супер Бол. Тој успеа во ова откако сензационално се пресели од Њу Ингланд Патриотс, со кои играше девет пати во Супер Бол девет пати и освојуваше шест титули, во Тампа Беј Баканерс и ги однесе …

Повеќе »

(ФОТО) Се свршиле најдобрите тенисерки на Белгија – една за друга!

Белгиските тенисерки Алисон ван Ујтванк и Грит Минен на социјалните мрежи ја објавија веста за веридбата. Најдобрите белгиски тенисери се свршиле а ќе се венчаат на почетокот на 2021. година. Алисон Ван Ујтванк има 26 години и моментално е 64-та тенисерка во светот, додека Минен има 23. години и се …

Повеќе »

(ФОТО) Хамилтон ослабнал 4. килограми откако добил корона

Луис Хамилтон, актуелниот светски шампион во Формула 1, објави дека ослабел четири килограми откако беше позитивен на коронавирус. Хамилтон на почетокот на овој месец објави дека има корона и затоа мораше да ја пропушти трката во Бахреин.   View this post on Instagram   A post shared by Lewis Hamilton …

Повеќе »

(ФОТО) ОД ЖИВОТ ВО КУЛТ ДО СВЕТСКА КАРИЕРА: Лорен имала живот полн со предизвици а сега од себе направила икона!

Тренира четири дена во неделата за да ја одржи својата витка фигура Животот на Лорен отсекогаш бил полн со предизвици. Таа успеала да ги надмине сите препреки на патот, и од себе направила икона за фитнес. Затоа Лорен може да биде еден од најдобрите примери на решителност и верба во …

Повеќе »