Tag Archives: спорт клуб

(ФОТО) Денес стартува Отвореното првенство на ВБ: 7. натпревари на првиот ден од Вимблдон кои не смеете да ги пропуштите

Она што ги прави посебни првите денови од слемовите се помалите терени, интересните пресметки „под радар“ и оние мечеви во кои фаворитите би можеле да се мачат. Затоа ви ги пренесуваме нашите препораки за првиот ден на Вимблдон. View this post on Instagram A post shared by Wimbledon (@wimbledon) Николоз …

Повеќе »

Богат спортски викенд на Спорт клуб: Расплет на Примера и Премиер лига, Ф1 во Монако…

Пред нас е богат викенд во Спорт клуб, каде, меѓу другото, не чека последното коло во Примера и Премиер лигата, Формула 1… Во сабота не чека исходот од Примера, каде на СК 1 од 18 часот го следиме дуелот помеѓу Ваљадолид и Атлетико, додека на СК 4 можеме да следиме …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕОЧЕКУВАНО: Почест за Балашевиќ и на стадионот на Ливерпул!

Бројни пријатели, колеги и обожаватели на Ѓорџе Балашевиќ ги испратија последните поздрави до кантавторот кој почина во петокот, а почест му е оддадена и на „Енфилд“, стадионот на „Ливерпул“. Познатиот новинар на „Спортски клуб“, инаку дописник од Велика Британија, Невен Цвијановиќ, кој живее и работи во Англија, на својот Инстаграм …

Повеќе »

Бундеслига ексклузивно на Спорт клуб

Компанијата United Media ги откупила ексклузивните права за пренос на германската Бундес лига во следните четири години за териториите на Србија, Босна и Херцеговина, Хрватска, Црна Гора, Македонија, Словенија, Бугарија, Грција и Кипар. Бундеслигата, Бундеслигата 2 или популарната Цвајта, како и натпреварите од Суперкупот на Германија и најважните плејоф-натпревари на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тенисот се враќа на малите екрани: Од утре почнува „Адриа тур“

Бугарскиот тенисер Григор Димитров пристигнал во Белград каде ќе учествува на хуманитарниот турнир „Адрија Тур“, што се одржува во текот на викендот. Некогаш, третиот тенисер во светот на аеродромот „Никола Тесла“ бил пречекан од Новак Ѓоковиќ, заедно со неговиот брат Џорџ, директорот на турнирот „Адрија Тур“. Димитров пристигна во главниот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Суперкласик во Париз: Новак преку Роџер до финалето:Федерер со комплименти за Ѓоковиќ!

Новак Ѓоковиќ во неверојатен полуфинален меч на Мастерсот во Париз го победи Роџер Федерер со 7:6, 5:7, 7:6 и во меѓусебниот скор поведе со 25:22. Ноле последен пат загубил од федерер во 2015. година, а оттогаш запишал четири триумфи. Новак Ѓоковиќ кој од понеделник ќе биде прв во светот го …

Повеќе »