Tag Archives: спирала на смртта

(ВИДЕО) Акробација на смртта: Светот без здив го гледал настапот на лизгачкиот пар од Северна Кореја!

Младиот лизгачки пар од Северна Кореја кој го чинат Риом Тае-ок и Ким Ју-сик на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг имал спектакуларен настап. Нивниот прв настап на ЗОИ ги воодушевил љубителите на лизгањето ширум светот. Пуликата без здив го гледала младиот пар како со инструментал од песната „A Day in …

Повеќе »