Tag Archives: спиење

(ВИДЕО) Овој бебуш спие во длабок сон, но само додека не почне музиката: Се случува најслатката работа што ќе ја видите денес!

Нема подобар начин од овој да се започне денот. Ова бебе спие, но кога ќе дојде време за будење, родителите знаат како да го расположат. На мобилен телефон пуштаат музика и забавата започнува! Погледнете во каков ритам се буди ова бонбонче: Baby wakes up dancing Gepostet von James Coleman Jr. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВОЗНЕМИРУВАЧКО! ЗАСПАЛА ПОСЛЕ РУЧЕК И СЕ РАЗБУДИЛА ВО СТРАШНИ БОЛКИ: Лекарите од стомакот, со сонда, и извадиле ЖИВА ЗМИЈА

На почетокот на неделата, од Русија пристигна необична вест. Таму, лекарите на девојчка, низ уста, со сонда, и отстраниле жива змија. Сè се случило во рускиот Дагестан. Девојка од населбата Лаваши попладне спиела во нејзината градина, под дрво, после ручек. Ја разбудиле неподносливи болки во стомакот и брзо се онесвестила. …

Повеќе »

(ФОТО) Левандовски спиел со трофејот од Лига на шампиони – фотката е хит!

Баерн синоќа со победата од 1:0 против ПСЖ ја освои шестата Лига на шампиони во својата историја. Погодокот достоен за титулата го постигна Кингсли Коман со удар со глава во 59-та минута. Најдобриот играч на Баерн оваа сезона беше убедливо Роберт Левандовски. Неверојатниот Пољак постигна дури 55. гола, од кои …

Повеќе »

Доктор Оз со бесплатен совет:“Ова е најдоброто што можете да го направиме за нашата психа!“

„Доколку спиењето е непотребно, со еволуцијата би исчезнала таа потреба. Спиеме затоа што мораме да спиеме. Спиењето помеѓу останатото го чисти нашиот ум…“ Мехмет Оз, ширум светот познат како доктор Оз, открива што е најдоброто што можете да го направите за своето ментално здравје – и тоа потполно бесплатно. „Најдоброто …

Повеќе »

(ФОТО) Мурињо го сменил имиџот:„Кога се арзбудив изгледаше многу лошо!“

Честопати, Хозе Мурињо нè изненадува со неговото однесување, без разлика дали е на или надвор од теренот. Сепак, никој не можеше да се надева на ова. Неговото враќање во Премиерлигата мина без многу фанфари, но сега изгледа дека португалскиот селектор реши малку да го смени имиџот. Бидејќи шишањето тргнало наопаку, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка поставила камера во собата на децата: Не можела да верува што гледа!

Срцето на нивната мајка скоро се „скршило од среќа“ кога видела што прават нејзините близнаци. Лора Далтон (28) од Шкотска е мајка на 18-месечни идентични близнаци Џејкоб и Ноа. Бидејќи браќата обично ги поминувале деновите во расправавија за тоа кој која играчка ќе ја земе, Лора била во шок кога …

Повеќе »

(Рецепти) Совети злато вредни – Нашите баби биле здрави поради ова: 4. домашни лекови кои прават чуда за организмот!

Овие совети многу ќе ви помогнат, особено во период на вируси Нашите баби пораснале со помалку лекови и посети на доктор отколку ние денес. И покрај тоа, тие биле зачудувачки здрави. Некои од состојките што ги користеле и денес се поефикасни од лековите во аптеките. 1. Солена вода ги намалува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како изгледа вистинско перење на мозокот?

Можеби не сте го знаеле тоа, но нашето тело го мие мозокот секоја вечер. Невронаучниците создале фасцинантна слика која покажува пулсирачко чистење на нашиот мозочен апарат, пренесува Science Alert. Според најновите истражувања, бранови на цереброспинална течност течат низ нашите мозоци ноќе, пулсирајќи ритмички додека спиеме и отстранувајќи ги штетните токсини. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕСЛАТКО – Момче се трудело да остане будно за време на вечерата – не но му успеало!

Познато е дека децата можат да заспијат во различни пози и ситуации. Иако родителите поради бебињата често страдаат од недостаток на сон, за децата не е необично да заспијат во количка, за време на пазарење, во ресторан, па дури и на столче за хранење. Вистински доказ дека поговорката „да спиеш …

Повеќе »