Tag Archives: специјал

(ВИДЕО+ФОТО) Публиката за враќањето на „Пријатели“: Тие се исти, мажите пропаднале!

На 27 мај, беше прикажана специјалната епизода од култната серија „Пријатели“, која сè уште е достапна на HBO GO. Долго очекуваниот специјален „Пријатели: Повторно заедно“ предизвика бројни реакции кај нетрпеливите обожаватели, а судејќи според коментарите, физичкиот изглед на актерите им оставил најсилен впечаток. Продолжението на серијалот е снимено во легендарното …

Повеќе »

(ФОТО) УСПЕШНИ И САМИ – Хари и Меган потпишале договор со „Спотифај“

Војвотката и војводата од Сасекс, Меган Маркл и принцот Хари, потпишале долгорочно партнерство со платформата „Спотифај“, на која наскоро ќе започнат да емитуваат подкасти, што ќе се однесуваат на различноста. Имено, нивните подкасти ќе се занимаваат со подигнување на свеста за различноста, преку различни перспективи и гласови, пишува Гардијан.   …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НАЈДОБРОТО ОД НАЈДОБРИТЕ – Столе, Тимур и Сергеј во „Еден на еден“

Зошто Самсоненко дојде токму во Македонија, што зборуваше Тимур пред три години, а што сега, што вели Столе за оние кои го хејтаат на интернет… Во чест на европската титула и триумфот на РК Вардар, во недела од 18:30 на Канал 5 популарното македонско ток-шоу ќе има специјално издание во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Не пропуштајте: „Еден на Еден“ специјал со Жан Митрев

Во велигденското издание на „Еден на еден“ ќе можеме да го проследиме специјалот со Жан Митрев… Човекот кој зад себе има 30. годишно искуство и повеќе од 15. илјади операции на срце. За Велигден ќе гледаме нов „Еден на Еден“ специјал со Жан Митрев. Во едночасовниот муабет со Жаре, доктор …

Повеќе »

(ВИДЕО) Двејн Џонсон и Џејсон Стетам добиле сопствен филм во франшизата „Брзи и жестоки“

Посебниот филм од франшизата „Брзи и жестоки“ во кој ќе глумат Двејн Џонсон и Џејсон Стетам во кината би требало да се најде во втората половина на 2019. Причина за исклучокот е можеби тоа што следното продолжување на серијалот е поместено за 2020. година. Иако деветтото продолжување во серијалот „Брзи …

Повеќе »