Tag Archives: спасила бебе

(ВИДЕО + ФОТО) МАЈКА НА ДВЕ ДЕЦА – ПОЧИНАЛА ХРАБРАТА ДАДИЛКА КОЈА ГО СПАСИЛА БЕБЕТО ПРЕД НАЛЕТ НА КАМИОН: „Засекогаш ќе остане ангел чувар на нашиот син!“

Храбрата дадилка која беше удрена од камион во Бруклин кога спаси едногодишно бебе од несреќа, им подлегна на повредите, соопшти денеска семејството на детето. Арсели „Сели“ Мушемп (52) починала откако од несреќата на 20. декември била во индуцирана кома. Heroic Brooklyn nanny, Arcellie “Celi” Muschamp, struck by a truck as …

Повеќе »