Tag Archives: спајдермен

(ФОТО) Ендрју Гарфилд ги шокирал обожавателите: „Одам малку да се одморам, сакам да бидам обичен човек“

АКТЕРОТ Ендрју Гарфилд ги шокирал фановите со својата неодамнешна изјава. Имено, ѕвездата на „Спајдермен“ објавил дека го напушта Холивуд и ќе паузира од актерството. „Одам малку да се одморам. Треба повторно да се калибрирам, да преиспитам што сакам да правам следно, кој сакам да бидам и само сакам да бидам …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмски спектакл кој минатиот викенд во САД заработил 253. милиони долари

Најновиот авантуристички филм за Спајдермен, „Spider-Man: No Way Home“, го постигна третиот најдобар резултат на сите времиња во Северна Америка, со заработка од 253. милиони долари за време на викендот, според привремената проценка на специјализираната агенција „Exhibitor Relations“, објавено е во неделата. Овој филм, кој со нетрпение го чекаше Холивуд …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФАТЕНИ НА ДЕЛО, А ДОЛГО НЕГИРАЛЕ ДЕКА ИМАЛО НЕШТО ПОМЕЃУ НИВ: Том Холанд и Зендаја снимени како се бакнуваат – сите ги нарекуваат ТОМДАЈА!

Актерот Том Холанд (25) и пејачката и актерка Зендаја (24) биле фатени како се бакнуваат во автомобил. Јавноста ги поврзуваше низ годините, но тие секогаш ги негираа тие тврдења и не потврдуваа дека се заедно. View this post on Instagram A post shared by Zendaya (@zendaya) Двојката што се запозна …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СУПЕРХЕРОЈ ВО ВАТИКАН: Откриено кој е Спајдермен кој се ракувал со папата

Суперхеројот Спајдермен се ракувал вчера, на општата аудиенција, со папата Франциско, што не поминало незабележано меѓу присутните. И’ покрај големата жештина, човек во тесно црвено-сино одело трпеливо го чекал својот ред во ВИП ложата во друштво на поскромно облечени свештеници, за да се ракува со Светиот Отец на кој му …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХЕРОЈСКИ ПОТЕГ: Бивш српски борач спасил девојче

Поранешниот член на српската репрезентација во борење и актуелен спортски работник Воислав Матиќ од Зрењанин, по херојскиот чин, дошол во центарот на вниманието на медиумите. Матиќ во петокот реагирал како Спајдермен и со помош на громобранот се качил на првиот кат на една зграда во соседството за да спаси девојче …

Повеќе »

(ФОТО) Хуманост на дело: Турскиот Спајдермен им помага на сограѓаните – Им доставува намирници

Во турскиот град Анталија, еден граѓанин облечен во костумот Спајдермен, им помага на своите сограѓани доставувајќи им намирници. Бурак Соилу од Анталија им доставува храна на своите сограѓани, порталот Middle East Monitor и, додава дека тој често им помага и на фармерите во бербата на овошје и зеленчук. На прашањето …

Повеќе »

СТРАВИЧЕН СЛУЧАЈ ЗА ЗАНЕМАРУВАЊЕ НА ДЕТЕ: Момче во школо донело пакетче со хероин – на шокираната учителка и рекол дека лижењето на волшебниот прав го претвора во Спајдермен

Страшен случај на родителска запоставеност се случил во основното училиште „Лоренс“ во Масачусетс. Петгодишно момче, наводно, донело ќесичка со хероин на училиште. Имено, петгодишното момче им кажал на своите наставници дека кога ќе јаде или ќе го излиже овој магичен прав од пластична кеса која има слика на Спајдермен на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Славен глумец спасил обожавателка која скоро „била прегазена“ од останатите за да дојдат до него!

Глумецот Том Холанд, најпознат по улогата на Спајдермен, се покажал како херој и во стварниот живот откако спасил обожавателка која другите фанови скоро ја прегазиле обидувајќи се да дојдат до негов автограм и тоа пред телевизиско студио во Њујорк. Девојката на Твитер објавила куса снимка и опишала дека група возрасни …

Повеќе »

(ФОТО) Ја потврдиле врската: Први фотографии од Рита Ора и Ендрју Гарфилд

Дека Рита Ора и Ендрју Гарфилд се во врска почнало да се шушка пред повеќе од еден месец, а сега пристигнала и конечна потврда. Имено, пејачката и глумецот, во пресрет на Божик, рака под рака шетале во Лондон, а се’ забележале и камерите на фотографите. Гарфилд најпознат по улогата на …

Повеќе »