Tag Archives: совети

Баба Мара (99) „пука од здравје“ и сигурна е дека ќе живее уште 10. години: Да го правам тоа што вие го правите секој ден одамна би била мртва!

При издавањето на пасошот, Мара, на работниците им рекла – „Се гледаме во 2028. година“. “Зошто ми го продолжуваш пасошот само на толку години, зошто не ми дадеш доживотен? Кој ќе се враќа овде за десет години?”, прашала Мара Сушац (99), кога неодамна била да го продолжуви документот потребен за …

Повеќе »

Според мислење на брачна советничка ова се трите најчести проблеми во врската

ШТО и да е проблемот во врската или бракот, брачната советничка Рејчел Сусман го има слушнато. Понекогаш љубовните односи меѓу двајца луѓе знаат да се доста предизвикувачки и бараат напорна работа и труд за да односот биде здрав и искрен. Сусман тврди дека има три проблеми со кои се соочуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“:Која боја е на врвот на модните писти?

Во најновото издание на „Урбан блок“ ќе следите: – Како да го решите проблемот со проширените капилари – Погледнете која боја овојпат се најде на врвот на модните писти – Заедно со „Урбан блок“ отпатувајте на убавиот Крф, со вкусен сладолед во рака „Урбан блок“ секоја сабота на ТВ Алфа …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“:Совети за здрав појадок и за совршена и здрава кожа

Во најновото издание на „Урбан блок“ ќе проследите: – Совети од доктор Весна Ѓорѓиевска од „Дерма Бела“ за совршена и здрава кожа со најновиот ласерски третман за отстранување на акни – совети за здрав појадок – патуваме во Египет УРБАН БЛОК, сабота 12:30 на Тв Алфа

Повеќе »

(ФОТО) 14. корисни совети од доктор од Јапонија кој има 104. години!

Шигејаки Хинохара, 104. години стар доктор од Јапонија дава совети кои ќе ви помогнат да живеете долго и да уживате во секоја година од својот живот. Најстариот јапонски доктор е роден во 1913. година. Автор е на 150. книги, вклучувајќи го и бестселерот „Living Long, Living Good“ (Да се живее …

Повеќе »

(ФОТО) Секси Софија Вергара ги учи мажите што треба да знаат за жените

Глумицата Софија Вергра е една од најсексипилните жени во светот и открива пет работи кои мажите, едноставно, мораат да ги знаат за жените. Прочитајте ги советите на Софија за сексот, плаќањето сметки во ресторан, подароци… Првиот впечаток води во кревет. „Штом ќе запознам маж, знам дали сакам да правам нешто …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“:Како да го поминете ова лето?

Во ова издание на „Урбан Блок“ ќе гледате: – Стeкнете знаења и вештини во најбараните области во светот и кај нас – Совети за здравје и убавина и – Ви ги откриваме 10.те најубави плажи во светот Оваа сабота во 12:30 на ТВ Алфа

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“:Еклектицизам, рустикален или индустриски стил… која е најдобрата опција за Вас?

Во новиот Квадрат повторно ја отвораме темата стилови на уредување на простор: – Што се стиловите, како да ги комбинирате кога да ги одберете оној во кој ќе биде уреден просторот? – Каков под одговара на еден рустикален простор? – Осветлување и уредување во се помодерниот индустриски стил – Повеќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“: Како да се ослободите од целулитот и масните наслаги на стомакот?

Во новиот Урбан Блок ќе гледате: – Како да се ослободите од целулитот и масните наслаги на стомакот брзо, лесно и безбедно – Сончање без страв од појава на флеки на кожата, дали е тоа возможно? – Кој е патот до успешна светска кариера, кои се најбараните профили во светот …

Повеќе »