Tag Archives: совети

Ќе ви ги отвори очите: Девет совети од жена која (досега) немала среќа во љубовта!

На состаноците несвесно правиме грешки кои влијаат на развој на ситуацијата Жените често се разочарани од искуствата со запознавањето на потенцијални партнери, И покрај напорите кои ги вложуваат, мажите со нив не постапуваат онака како што мислат дека заслужуваат. Меѓутоа, неуспехот на состаноците често нема врска со мажите. На тие …

Повеќе »

(ФОТО) Парижанка (59) открива како Французинките остануваат убави и младолики во педесеттите:Ова е тајната на најпривлечните жени во светот!

Физички можеби и не се толку убави, колку што привлекуваат со шармот, самодовербата и ставот… Блогерката од Париз,Мајлин Декло (Mylene Desclaux) напишала книга во која детално објаснила зошто Французинките, дами на кои им се восхитува цел свет, и во педесеттите изгледаат толку добро. 59. годишната Мајлин во својата книга ги …

Повеќе »

(ФОТО) Цитати од жени лидери:Најдете ја инспирацијата за вашето водство!

Не постои една реченица, изјава или мисла која ќе натера некој да го промени светот. Таа енергија доаѓа од делата и инспирацијата која ни ја даваат лидерите. Сепак, нивните видувања се од високо значење и кога ќе го споделат своето убедување или совет потребно е очите да ни се широко …

Повеќе »

Make up совети од Орифлеим-најефективна шминка за бринети, црвенокоси и русокоси

Не е секогаш лесно да се погоди она што е најдобро за вас, па затоа пробајте една од овие веќе проверени комбинации …Понекогаш шминкањето е навистина тешка задача, без разлика колку и да ви се чини дека може набрзина да се направи, тоа не е така. Полесно е ако знаете …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ Парондо со играчите на „Вардар“ говори на чист македонски јазик!

Раул Гонзалес во „Вардар“ внесе многу измени, секако позитивни, а една од нив е што научи македонски јазик…Толку беше пријатно да се слуша како на играчите им дели совети на македонски јазик што ниту „нежниот“ шпански акцент не беше проблем Традицијата ја профолжува и сегашниот тренер на црвено-црните Роберто Гарсија …

Повеќе »

Баба Мара (99) „пука од здравје“ и сигурна е дека ќе живее уште 10. години: Да го правам тоа што вие го правите секој ден одамна би била мртва!

При издавањето на пасошот, Мара, на работниците им рекла – „Се гледаме во 2028. година“. “Зошто ми го продолжуваш пасошот само на толку години, зошто не ми дадеш доживотен? Кој ќе се враќа овде за десет години?”, прашала Мара Сушац (99), кога неодамна била да го продолжуви документот потребен за …

Повеќе »

Според мислење на брачна советничка ова се трите најчести проблеми во врската

ШТО и да е проблемот во врската или бракот, брачната советничка Рејчел Сусман го има слушнато. Понекогаш љубовните односи меѓу двајца луѓе знаат да се доста предизвикувачки и бараат напорна работа и труд за да односот биде здрав и искрен. Сусман тврди дека има три проблеми со кои се соочуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“:Која боја е на врвот на модните писти?

Во најновото издание на „Урбан блок“ ќе следите: – Како да го решите проблемот со проширените капилари – Погледнете која боја овојпат се најде на врвот на модните писти – Заедно со „Урбан блок“ отпатувајте на убавиот Крф, со вкусен сладолед во рака „Урбан блок“ секоја сабота на ТВ Алфа …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“:Совети за здрав појадок и за совршена и здрава кожа

Во најновото издание на „Урбан блок“ ќе проследите: – Совети од доктор Весна Ѓорѓиевска од „Дерма Бела“ за совршена и здрава кожа со најновиот ласерски третман за отстранување на акни – совети за здрав појадок – патуваме во Египет УРБАН БЛОК, сабота 12:30 на Тв Алфа

Повеќе »