Tag Archives: социјални мрежи

(ВИДЕО) НИКОГАШ НЕ СЕ ЗНАЕ: Заспале на ливада а одеднаш еден од нив се штрекнал бидејќи почувствувал нешто на ногата…

Љубиопитно мече во близина на рускиот град Петропавловкс – Камчатка, во петокот, им пришло на двајца мажи кои спиеле на тревата. Откако помирисало еден од нив, се обидело да им се приближи и му зачекорил на ногата. Мажот веднаш вреснал и станал и се обидел да го разбуди својот успиен …

Повеќе »

Google објавиле зошто не работел сервисот и најавиле сериозна истрага

Google најавува истрага и ги известува корисниците дека ќе го подобри системот за да во иднина не се случи откажување на овој сервис… Компанијата “Google” денес потврдила дека во неделата дошло до повремени прекини на сервисот поради загушување на мрежата, поради што некое време не работеле социјалните мрежи „Snapchat”, „YouTube” …

Повеќе »

(ФОТО) Социјалните мрежи „горат“: Преубавата тенисерка ја воодушевила публиката во Париз!

Цел Ролан Гарос се прашува која е таа. Тенискиот свет има нова убавица – станува збро за преубавата Русинка, Виталија Дијатченко, која со својата игра но и изглед го привлекла вниманието на љубителите на тенис во Париз. View this post on Instagram French Riviera 🥐🇫🇷 A post shared by Vitalia …

Повеќе »

(ФОТО) Прозирниот фустан на водителка на семејно шоу ги налутил гледачите:„Покажи почитување!“

Ја дизајнирал Николас Хебран (44), моден креатор од Либанон, а бројни славни колешки на Аманда ја пофалиле со коментари под фотографијата која ја објавила на Инстаграм. Водителката Аманда Холден (48) членка на жирито во шоуто „Britain’s Got Talent“, а во вчерашната емисија носела фустан поради кој тв гледачите со коментари …

Повеќе »

„Заразата“ со самоубиство постои и е многу опасна!

Според некои податоци секои 40. секунди во светот некое лице си го одзема животот. Смртта на блиските предизвикана со самоубиство е голема траума за семејството и пријателите,а самоубиствата за кои многу се говори и пишува предизвикуваат ефект на зараза која влијае на лиѓето кои имаат суицидни мисли. Ефектот на зараза …

Повеќе »

(ВИДЕО) “Maкедонија не ја даваме” oд Јордан Митев ги освојува социјалните мрежи!

Понекогаш не е важно кога некоја песна ќе биде објавена туку кога ќе го најде својот пат до публиката, а токму тоа се случува со „Македонија не ја даваме“! Песната на Јордан Митев, “Македонија не ја даваме”, иако се појави во 2017 година, деновиве како „вирус” се шири на социјалните …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шокантна снимка ги разбеснела луѓето: На венчавката и удрил шамар на невестата!

Камера снимил момент на венчавка кога младоженецот пред шокираните гости и удрил шамар на својата новопечена сопруга, а снимката многумина збезнала на социјалните мрежи. Не е познато кога точно настанало ова видео кое сега станало вирално, но се верува дека е снимено во средна Азија, а на него се гледат …

Повеќе »

(ФОТО) Членовите на „Продиџи“ со шокантни пораки во медиумите: “Не можеме да поверуваме, нашиот брат Кит се самоуби”

Фронтменот на Продиџи си го одзел животот во 49.ттата година од животот. Пејачот на британската група бил пронајден мртов во својот дом во Есекс. Од Итната помош велат дека го пронашле без свест и можеле само да констатираат смрт Пејачот на „Продиџи“, Кит Флинт, извршил самоубиство, објавила групата на својата …

Повеќе »

Хуманост и човечност: Граѓани од Скопје нудат сместување за семејствата на повредените #ИЈасМожам

На социјалните мрежи граѓаните масовно нудат сместување за членовите на семејствата на повредените во автобуската несреќа.Дел од нив живеат блиску до болниците каде што се семстени повредените патници и токму затоа им нудат сместување. Сите кои нудат помош, сместување, превоз или храна за семејствата на повредените и на загинатите го …

Повеќе »