Tag Archives: состојба

(ВИДЕО) ДАЛИ ГО САКАМЕ ОВА И КАЈ НАС – ДИРЕКТНО ОД МИЛАНСКАТА БОЛНИЦА НА УЖАС: Италијанска медицинска сестра детално опишала со што се соочува персоналот!

Медицинска сестра, Даниела Конфалонери, која во Италија неисцрпно работи за да спаси животи од новиот вирус КОВИД-19, се јавила во живо од болницата и раскажала како изгледаат деновите на најтешката борба која ја погодила оваа земја. Таа, видно исцрпена, се обиделада ја пренесе тековната состојба на работите: “Работиме под голем …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШПАНСКИ ЛЕКАР ОБЈАСНУВА: Епидемијата ќе трае 4. месеци

Во Шпанија, втората земја во Европа по бројот на заболени од коронавирусот по Италија, епидемијата може да трае четири месеци, изјави шпански службеник од здравствените служби. „Воведените мерки ќе имаат ефект од десет дена за да се запре ширењето на вирусот корона, но нема да дојде до запирање на неговото …

Повеќе »

(ФОТО) Лоши вести: Еве што рекол близок пријател на Михаел Шумахер за состојбата на шампионот на Формула 1!

Легендарниот Французин, Жан Тод (72) добил награда за животно дело а се’ благодарение на успесите на ферари во периодоот од 1999. до 2004. година кога на таа екипа титули и донесувал Михаел Шумахер. Кога ја добил наградата, некогашниот шеф на Ферари, не можел а да не проговори за Шумахер. „Го …

Повеќе »

(ФОТО) Конечно први информации за состојбата на Михаел Шумахер: Висок црквен свештеник го посетил шампионот на Формула 1 и открил како изгледа и што чувствува!

Германскиот надбискуп Георг Генсвајн го посетил Михаел Шумахер во 2016. година а сега проговорил за тоа како седумкратниот шампион на Формула 1 се чувствувал и изгледал во тоа време. Шумахер кон крајот на декември во 2013. година доживеал несреќа на скијање во француските Алпи и се здобил со тешки повреди …

Повеќе »

Не го оставаат на мир: Странски медиуми повторно за здравјето на Шумахер!

Не минува ниту еден месец а некој странски медиум, од доверливи извори, да не се огласи за здравствената состојба на Михаел Шумахер…седумкратниот шампион на Формула 1 кој тешко настрада во несреќа при скијање во француските Алпи… Состојбата на Михаел Шумахер и натаму најверојатно е иста, ниту може да оди, ниту …

Повеќе »

Роднина открива нови детали за Шумахер: Шампионот е свесен за се’!

После несреќата во француските Алпи,во декември 2013. година, и информациите кои ги дадоа лекарите сите други детали за опоравувањето на Михаел Шумахер се држат во строга тајност од сопругата Корина кој не дозволува во јавност да се појават никакви информации за состојбата на нејзиниот сопруг… Во јануари следната година седумкратниот …

Повеќе »

(ФОТО) Оливер Драгојевиќ прв пат проговорил за состојбата по хемотерапијата и плановите…

По бројните дезинформации околу здравствената состојба на популарниот пејач, Оливер Драгојевиќ,и неговото враќање дома за божиќните празници конечно се огласил и популарниот регионален изведувач… Тој инаку во моментов се наоѓа во својот дом во Сплит заедно со семејството, а во болница оди само на терапија. Балканската музичка легенда Оливер Драгојевиќ …

Повеќе »

Конечно информации за состојбата на Шумахер: Семејството се огласи!

Од пред неколку месеци Шумахер е префрлен во специјализирана болница во САД каде еден од најдобрите неврохирурзи на светот се грижи за шапионот на Формула 1. Семејството на ѕвездата на Формула 1, Михаел Шумахер, по долго време истакна информации за неговата состојба по несреќата која ја доживеа пред четири години. …

Повеќе »

Вили Вебер: Кажете ја вистината за Михаел Шумахер!

Поранешниот, долгогодишен, менаџер на Михаел Шумахер, Вили Вебер, повторно го критикуваше семејството на седумкратниот светски шампион обвинувајќи го дека ја кријат вистината за состојбата на Германецот. Вебер, кој го предводеше Шумахер до врвот во Формула 1, во меѓувреме го направи еден од најбогатите европски спортисти, вели дека фановите заслужуваат повеќе. …

Повеќе »