Tag Archives: состојба

(ФОТО) До неодамна се’ беше тајна – Што знаеме сега за состојбата на Михаел Шумахер?

Михаел Шумахер, седумкратниот шампион во Формула 1, не се појавил пред камерите и пред јавноста од декември 2013. година, кога доживеа страшен пад на скијање. Оттогаш, информациите за неговата здравствена состојба се појавуваат само спорадично, што ни покажува во каква состојба е.   View this post on Instagram   A …

Повеќе »

Извештај на ИЈЗ од 15. до 21. февруари.2021.: Зголемување од 3,9% на нови случаи, оздравени 1.760 лица, процентот на позитивност во просек 14,7%

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 15 до 21 февруари 2021, тестирани се вкупно 15.849 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање и антигенско тестирање за присуство на SARS-CoV-2, со намалување од 2,8% во однос на минатата недела. Регистрирани сe 2.320 нови позитивни …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот актер, два месеци по дијагнозата на канцер, соопштил дека се чувствува добро!

Џеф Бриџис споделил инфо за неговата здравствена состојба откако пред два месеци му бил дијагностициран лимфом. Холивудската ѕвезда се отворила за својата здравствена состојба, во понеделникот, потекцирајќи, дека се чувствува добро. Here’s the latest:• Feeling good• Shaved my head• Got a puppy – Monty• Had a Birthday – 71, man …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ САКААТ ДА ПРИЗНААТ ДЕКА ВИРУСОТ ПОСТОИ: Медицинска сестра од САД открила што пациентите заразени со корона и говорат пред смрт!

Медицинската сестра Џоди Доринг од Јужна Дакота за Си-Ен-Ен изјавила дека некои од нејзините пациенти со коронавирус, дури и’ на смртна постела, одбиваат да поверуваат дека Ковид-19 е вистински. “За мене е многу тешко да видам како луѓето сè уште не сакаат да признаат дека постои коронавирус, иако доаѓаат на …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОРОНА ВИРУСОТ НЕ ЗАПИРА: Во САД регистрирани 142.279 новозаразени, Шпанија ја надминала бројката од 40.000 починати

Соединетите Американски држави продолжуваат да бележат негативни рекорди кога станува збор за пандемијата на коронавирусот, бидејќи се регистрирани 142.279 нови случаи на Ковид 19, најмногу во еден ден од почетокот на пандемијата. Осми ден по ред, САД пријавуваат повеќе од 100.000 нови инфекции на ден. Расте и бројот на хоспитализирани …

Повеќе »

(ВИДЕО) Четири сценарија за Евровизија 2021. во Ротердам

Следната година, на 22 мај, во Ахој Арената во Ротердам, ќе добиеме нов победник на Евровизија, а како ќе се одржи натпреварот ќе зависи од здравствената состојба во светот. Евровизија ќе се одржи следната година и покрај сè, а Холанѓаните конечно ќе добијат можност да се покажат како домаќини, после …

Повеќе »

Откриени сите детали за состојбата на Шумахер

Од тешката повреда на 29. декември 2013. година, здравствената состојба на Михаел Шумахер привлече големо внимание во јавноста, но има малку специфични информации што пристигнале од лекарите. Легендарниот возач на Формула 1 доживеа несреќа додека скијаше на француските Алпи, по што заврши во кома поради сериозни повреди на главата. Годините …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СИТЕ ОЧИ СЕ ВПЕРЕНИ ВО ОВАА ЖЕНА: Еве која е ќерката на Путин која на себе ја ТЕСТИРАЛА ВАКЦИНАТА ЗА КОРОНА!

Откако претседателот на Русија, Владимир Путин, објави дека една од неговите ќерки на себе ја тестирала вакцината против вирусот корона, започнаа шпекулациите за тоа која ќерка е во прашање. Марија Воронцова (35) е најстарата ќерка на Путин, а таа по професија е педијатриски ендокринолог, а сите очи се вперени кон …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОВИД -19: 13. МИЛИОНИ ЛУЃЕ ЈА ПОБЕДИЛА КОРОНА: Во Бразил 22. илјади новозаболени за 24. часа, со вирусот се избориле 13. милиони пациенти!

Во светот од почетокот на пандемијата „Ковид 19“ се заразени повеќе од 20. милиони луѓе, а 13. милиони се избореле против вирусот. Според веб-страницата „Worldometer“, најмногу опоправени има во земјите каде што се најмногу заразени. Во Соединетите држави, каде што повеќе од пет милиони луѓе се разболеле, но скоро 2.700.000 …

Повеќе »