Tag Archives: состојба

(ФОТО) Најсигурни дестинации на новата корона карта

Европскиот центар за превенција и контрола на болести (ЕЦДЦ) во четврток ја објавува најважната карта на коронавирус во Европската унија. Според оваа карта, членките на ЕУ усвојуваат мерки и ги одредуваат правилата за влез од одредена земја точно според бојата што таа земја ја има на оваа карта. Боите за …

Повеќе »

ПОЧИНАЛ ЗА ВРЕМЕ НА ИНТИМЕН ОДНОС СО КОЛЕШКА: Пораката која сопругата ја оставила на споменикот го налутило семејството!

Неговиот син застанал на страната на неговата мајка, но остатокот од семејството создаде хаос. Кога еден човек неодамна починал, неговата сопруга одлучила на неговата надгробна плоча да не ја вреже стандардната порака што луѓето им ја оставаат на своите најблиски. Имено, откако открила дека нејзиниот сопруг ја изневерил, одлучила на …

Повеќе »

Направете го овој едноставен тест за 90 секунди и дознајте во каква форма е вашето срце!

ВО СЛУЧАЈ да се запрашаме во каква форма е нашето тело и кое ниво на оптоварување за време на физичката активност нашето срце може да го издржи, а ние немаме значителни здравствени проблеми, постои тест што можеме сами да го направиме. Новата студија објавена од Европското здружение за кардиологија сугерира …

Повеќе »

(ВИДЕО) Откриена тајна за Шумахер: Тој изгуби многу килограми, Сабине Кем е страшна, полоша е од толпа питбули, нема да дознаеш ништо од неа…

Речиси осум години скоро и да нема нема реални информации за состојбата на Михаел Шумахер. Се откриваат само делови од сложената здравствена состојба, а сега поранешен колега одлучи да проговори. Додека целата планета со нетрпение го очекува документарниот филм за Шумахер (15 септември), доаѓаат се повеќе информации за седумкратниот шампион …

Повеќе »

Ова се главни СИМПТОМИ ЗА ИСЦРПЕНОСТ ОД ТОПЛИНА: Зошто не треба да ги занемариме

Исцрпеноста од топлина предизвикува симптоми кои можат да вклучуваат засилено потење и забрзан пулс. Дали некогаш сте помислиле дека страдате од несакани ефекти од премногу топлина? Што е исцрпеност од топлина? Исцрпеноста од топлината се јавува кога телото не е во можност правилно да се излади, особено во услови на …

Повеќе »

Данците се’ откажале и ја објавиле состојбата на Ериксен

Најдобриот дански фудбалер, Кристијан Ериксен, заврши во болницата по хоророт во Копенхаген. На крајот од првиот дел од натпреварот со Финците, Ериксен колабираше на теренот, лекарите се бореа за неговиот живот и тој веднаш беше пренесен во болница. Во меѓувреме, тој се освести, а сега имаме информации за новиот ден. …

Повеќе »

(ФОТО) До неодамна се’ беше тајна – Што знаеме сега за состојбата на Михаел Шумахер?

Михаел Шумахер, седумкратниот шампион во Формула 1, не се појавил пред камерите и пред јавноста од декември 2013. година, кога доживеа страшен пад на скијање. Оттогаш, информациите за неговата здравствена состојба се појавуваат само спорадично, што ни покажува во каква состојба е.   View this post on Instagram   A …

Повеќе »

Извештај на ИЈЗ од 15. до 21. февруари.2021.: Зголемување од 3,9% на нови случаи, оздравени 1.760 лица, процентот на позитивност во просек 14,7%

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 15 до 21 февруари 2021, тестирани се вкупно 15.849 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање и антигенско тестирање за присуство на SARS-CoV-2, со намалување од 2,8% во однос на минатата недела. Регистрирани сe 2.320 нови позитивни …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот актер, два месеци по дијагнозата на канцер, соопштил дека се чувствува добро!

Џеф Бриџис споделил инфо за неговата здравствена состојба откако пред два месеци му бил дијагностициран лимфом. Холивудската ѕвезда се отворила за својата здравствена состојба, во понеделникот, потекцирајќи, дека се чувствува добро. Here’s the latest:• Feeling good• Shaved my head• Got a puppy – Monty• Had a Birthday – 71, man …

Повеќе »