Tag Archives: соседи

(ВИДЕО) ДРАМАТИЧНИ СНИМКИ ОД ФРАНЦИЈА: Момчиња скокнале од 10. метри да се спасат од пожарот во станот!

Група луѓе во Франција вчера спасиле две момчиња кои морале да скокаат од висина од десет метри за да се спасат од пожарот што избувнал во нивниот стан. 10-годишник и тригодишник излегле од пожарот неповредени, но им била укажана лекарска помош поради вдишување на чад. Момчињата биле хоспитализирани со 17. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ХУМАНИ ЛУЃЕ: Соседите со парада на 650. возила за роденденот изненадиле момче (8) болно од рак!

„Помина 16. циклуси хемотерапија, 12. циклуси на зрачење и пет циклуси на имунотерапија. Тој исто така бил подложен на трансплантација на матични клетки. Но, тој навистина го сака животот“, рекол неговиот татко Малата Рајли Рејњак (8) од Леспорт во САД бил толку изненаден што насмевката никогаш не ја тргнал од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка се расплакала кога видела што направиле соседите за нејзината ќерка

Во 2019 година, на 6-годишната Бриер и бил дијагностициран невробластом, еден вид карцином што ги погодува малите деца. На секои 21. ден, девојчето морало да се врати во болницата за лекување – со тоа создавајќи своја мала традиција. Секој 21-ви ден, кога би отишла во болница, Бриер би објавувала слика …

Повеќе »

(ФОТО) УБАВА ПРИКАЗНА – Девојче ги прашало соседите дали ќе сакаат да и бидат баба и дедо: Години подоцна ја открила нивната тајна!

Децата сакаат многу нешта, но најмногу од сè што сакаат да бидат опкружени со семејство што ќе ги сака. Кетлин Мартинез имала прекрасна мајка. Имала и татко кој многу ја сакал. Но, нејзиниот татко беше возач на камион, па тој поголем дел од годината го минувал на пат. Кетлин немала …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЗИТИВЕН ПРИМЕР ВО ОВИЕ ТЕШКИ ВРЕМИЊА: Купил камион брашно и го поделил на мештаните!

Имено се работи хуман гест при што осумдесет домаќинства, без оглед на финансиската состојба, добиле брашно обезбедено од нивниот сосед Зијад Делиќ. Една од позитивните приказни за надеж и верба во добротворни цели во тешки времиња, како што е времето на пандемијата на коронавирус, потекнува од Завидовиќ, поточно од Боровница. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Германец во карантин запеал на балкон: Поради нервозната реакција на сосетката станал хит

Снимката на Италијанците кои се присилени да бидат во домашна изолација пронашле начин со песна да си ги олеснат едни на други тешките денови и го воодушевиле светот. Се чини дека нивното заедништво инспирирало еден Германец во својот кварт да ја покрене истата работа, но реакцијата која ја добил била …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како е да се живее во кружно село-бајка каде сите жители се свртени едни кон други!

Архитектот на ова село во Данска извел нешто навистина уникатно, но зад многу невообичаеното решение се крие многу јасна цел. Доволен е краток преглед на Брондби Хебеј во близина на Копенхаген за дави биде јасно што го издвојува ова село од другите човечки населби. Буквално, името на ова уникатно место …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗАСТРАШУВАЧКА ГЛЕТКА ВО ИСТАНБУЛ: Дете висело на прозорец од зграда – а потоа дошле соседите херои!

Ова вознемирувачко видео е снимено во Истанбул. Соседите забележале на вториот кат на прозорецот на една зграда, дете кое се обидува да се искачи и да влезе дома. Очигледно било дека никој од возрасните во станот во тој момент не знаел што прави детето. Набргу се собрале соседите и се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – НЕ МОЖЕ СЕКОЈ ДА БИДЕ МАЈКА:Бебе се бори за живот откако мајка му го претепала и си отишла со дечкото!

Во градот Ривни, Украина, едно бебе се бори за живот, откако неговата мајка, наводно, го претепала и заминала на состанок со своето момче. Едномесечниот Микита бил пронајден во лулка, полн со модринки, на работ меѓу животот и смртта, објави „Дејли меил“. Момчето, наводно, живеело во хостел со својата мајка, која …

Повеќе »