Tag Archives: сопственичка

(ВИДЕО) Куче не сакало да ја напушти сопственичката – трчал по возилото за брза помош се до болницата!

ВЕРНО куче од Турција ги допре срцата на луѓето ширум светот откако трчал по брза помош во која била неговата сопственичка. Имено, на сопственичката и се слошило и со возило на брза помош била пренесени во болница, пренесува новинската агенција TRT Haber. Девојката имала доволно сила самостојно да влезе во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сопственичка со своето куче се сретнала после 18. месеци раздвоеност: Погледнете ја емотивната средба!

Ејми Пол 18. месеци била одделена од своето милениче Беслер цели 18. Таа била хоспитализирана поради хронично заболување. Таа поминала година и половина во одделот за невролошка рехабилитација, а нејзините родители Џоана и Дејвид се погрижиле за нејзината унгарска визла. Оваа девојка пред два дена на ТикТок објавила видео за …

Повеќе »

(ВИДЕО) 52. милиони прегледи: Повторната средба на сопственичката и изгубеното куче ќе ве трогне до солзи!

ТРИ долги недели кучката Лиди била далеку од нејзиниот дом, а нејзината сопственичка Кирстин Кап била скршена и се надевала дека наскоро ќе се врати. Откако Лиди се изгубила, Кирстин на својот Фејсбук профил напишала: „Не знам како да се справам со ова. Се чини дека недостасува дел од мене. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЉУБОВ И ВЕРНОСТ: Кучето не сакало да ја напушти сопственичката која ја одвеле со брза помош па се возел со неа

Видеото кое на Јутјуб е гледано од повеќе од пет милиони луѓе покажува трогателен момент кога златен ретривер одбива да ја напушти својата сопственичка, на која и се слошило и пристигнала брза помош. Сопственичката ја изгубил свеста на улица, а кучето било цело време со неа и чекало да пристигнат …

Повеќе »

(ФОТО) Луѓето се мачат да најдат мачка на оваа фотографија: Ја гледате ли Вие?

Мачките се миленичиња што можат многу добро да се вклопат во околината во која се наоѓаат. Тие се во состојба да се качуваат и да скокаат по кујнски елементи и мебел и да спијат во секој агол од домот, така што понекогаш е многу тешко да се најдат. Кејт Хиндс, …

Повеќе »

(ФОТО) Мислеле дека кучето кое со денови чекало пред продавницата е напуштено – Вистината ги шокирала!

Жителите на Калининград се исплашиле за својот четириножен сограѓанин и мислеле дека и тие ја добиле својата приказна за Хачико. Иако вистината е многу различна, нам ни е сосема јасно зошто тие дошле до овој заклучок. Овој прекрасен хаски стоел на истото место секој ден, во иста сина јакна, со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Огромно куче се налутило на сопственичката: За прошка морала добро да се потруди!

Иако сите добро знаат дека кучињата се најдобри пријатели на човекот, понекогаш можат да се лутат на своите најблиски. Ова видео е совршен пример за тоа. Сопственичката се обидела да му се извини на својот пес, но тој бил многу лут и решил да ја игнорира. Некои луѓе мислат дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се обидел, на бензинска, да украде Мерцедес: Реакцијата на сопственичката го шокирала!

Крадците мораат да имаат голема фантазија да да успеат во својата идеја, па се осмелуваат да крадат дури и на бензинска пумпа. Една сопственичка на автомобил храбро се спротивставила. Жена застанала на бензинска пумпа во Џорџија за да го наполни својот Мерцедес. И, токму кога тргнала да полни гориво, покрај …

Повеќе »

(ВИДЕО) Емотивна средба која ќе ви измами солзи: Проштевање на миленик и сопственичка!

За жал, на возраст од 77, и бил откриен неизлечив рак. На нејзината смртна постела, таа имала само една желба: уште еднаш да го види својот сакан коњ Бронвен. Здравјето на Шила се влошувало секој ден, а нејзината ќерка Тина Марш се обратила за помош на болничкиот персонал во Виган, …

Повеќе »