Tag Archives: сообраќајна несреќа

„Нека почиваат во мир“: Гостивар ја објави листата на загинатите!

Гостивар се збогува од 15 свои жители… Фејсбук страницата на град Гостивар објави листа на 15 свои сограѓани кои го загубиле животот во страотната автобуска несреќа што синоќа се случи на автопатот Скопје – Тетово.

Повеќе »

(ФОТО) Пејачот Перо Пандилоски се прости од близок другар: „Ах бе, бабушко…Душа ми скина – Биди во рајот“

Вчерашната сообраќајна несреќа однесе 14. животи а седум се борат во болниците… Меѓу загинатите е и Зоран Давидовски, вработен во град Скопје во Секторот за сообраќај но и близок другар на пејачот Перо Пандилоски. Погоден од загубата на блискиот другар Перо многу емотивно се прости на Фејсбук… Извор:Facebook

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Рапер загинал во трагична несреќа додека одел на настап

Британскиот рапер Кадет во петокот навечер загинал во Лондон, после сообраќајна несреќа… 28.годишниот Кадет, чие вистинско име било Блеин Џонсон, се наоѓал во такси кое се судрило со друго возило. Возачите од двете возила претрпеле тешки повреди и итно се префрлени во болница, додека Кадет починал на лице место, пишува …

Повеќе »

(ФОТО) Со мотоцикл налетал на автомобил: Џорџ Клуни завршил во болница!

Познатиот глумец Џорџ Клуни, имал сообраќајна несреќа на Сардинија. Џорџ Клуни бил хоспитализиран откако со мотоцикл се „забил“ во автомобил на Сардинија, пишуваат италијанските медиуми. Порталот La Nuova објавил и фотографија на автомобилот на кој е искршено ветробранското стакло. Холивудскиот глумец бил превезен во болница, а според последните информации, има …

Повеќе »