Tag Archives: сообраќајна несреќа

(ВИДЕО) ТАГАТА НА ТОШЕ ПРОЕСКИ ВО ПОСЛЕДНОТО ТВ ГОСТУВАЊЕ: Овие реченици 6. часа пред несреќата сите ги шокирале – „Сакам, но…“

Вчера се навршија 13. години од смртта на македонскиот, балкански…Тоше Проески. Тоше Проески, кој почина пред 13. години во сообраќајна несреќа во Хрватска, само шест часа пред трагедијата, беше гостин во емисијата „Вртелешка“, каде остави впечаток на многу уморно момче, кое ги шокираше сите со своите реченици. View this post …

Повеќе »

(ФОТО) ДЕНОТ КОГА ЗАМИНА МАЈКАТА НА ВИЛИЈАМ И ХАРИ – „Погледнав во принцезата а нејзините трепки се поместија“: Сакале да ја сликаат МРТВАТА ДИЈАНА А ПОТОА СЕ СЛУЧИЛО НЕШТО страшно!

Нејзината ненадејна смрт го шокираше целиот свет, а околностите на сообраќајната несреќа во Париз во која таа почина, сè уште не се решени. Нејзиниот погребо го следеле 2,5 милијарди луѓе И’ после 23 години, таа е сè уште најпопуларна личност во британското кралско семејство Денес се одбележува 23-годишнината од трагичната …

Повеќе »

(ФОТО) БЕЗГРАНИЧНА ПОЧИТ: Ова е Македонката која загина во сообраќајна несреќа, а нејзините органи спасија ТРИ животи!

„За жал еден живот згасна…, но други ќе бидат спасени. Изгубивме сограѓанка, пријателка, пред се сопруга, мајка, баба… 💔💔💔💔 Прерано не напушти… Emilija Dineva твоето срце душо продолжи да чука…“ Во Македонија беше направена историска трансплантација на срце, истата беше успешна, а покрај хероите доктори и медицински сестри, најголема ХЕРОИНА …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТРАШНО – Автомобил „собрал“ пешак: Човекот е примен во болница со тешки телесни повреди!

Синоќа, околу 19. часови, во Чачак, дошло до сообраќајна несреќа кога пешак  ја преминувал улицата вон пешачки премин, а на него директно налетал автомобил. Мажот кој бил повреден во сообраќајната несреќа синоќа бил примен во болница со тешки телесни повреди и се наоѓа на оделението за интензивна нега. Лекарите рекле …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тешка сообраќајна несреќа во БиХ: Пешак за неколку секунди се спасил од смрт!

Во градот Добој во БиХ викендов се случила стравотна сообраќајна несреќа во која пешак со многу среќа успеа да се спаси од фатални повреди. На снимките што ги објави порталот „MojDoboj.info“, се гледа пешакот кој оди по тротоар додека од далеку се приближуваат две возила.

Повеќе »

(ВИДЕО) Лекарите му давале лоши прогнози: Љубовта на неговата сопруга предизвикало медицинско чудо!

Лекарите на американскиот маринец му давале лоши прогнози. Лора Браунинг Грант и Џонатан Грант биле во брак шест години кога Џон на 16. мај, тешко настрадал во сообраќајна несреќа. Претрпел тешко оштетување на мозокот и бил два месеци во кома. Лекарите на овој американски маринец му давале лоши прогнози. Но, …

Повеќе »

(ФОТО) „Животот не е сладок колач“: Храбар Словенец после сообраќајна несреќа од своите коски направил дршка за нож!

Словенецот Морено Скварч доживеал тешка сообраќајна несреќа на мотор. После тешката несреќа неговата тибиа (масивна коска под коленото) била скроз уништена и му недостасувале скоро 30. сантиметри коски поради што докторите му соопштиле дека најверојатно никогаш нема да оди. Она што него го издвоило од оние кои запаѓаат во слична …

Повеќе »

(ФОТО) Нови детали за смртта на Шабан Шаулиќ:„Лекарите му дадоа некои средства,повеќе не се разбуди“

„Се жалеше дека има проблеми со грлото, градите, дека нешто го гуши.Повикаа хелихоптер и му дадоа некои средства за заспивање и тој повеќе не се разбуди“, рекол министерот Дачиќ… Ивица Дачиќ (53), министер за надворешни работи на Србија, открил нови детали за смртта на „кралот на народната музика“, Шабан Шаулиќ, …

Повеќе »

Загинал Шабан Шаулиќ: Во тешка сообраќајна несреќа денес во Германија настрадал кралот на народната музиката!

Кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, починал денес во Германија после тешка сообраќајна несреќа. Според официјалните информации, Шабан Шаулиќ бил во автомобил со возачот и кумот, а несреќата се случила во околината на Билефелд каде пеел. Пијан возач и без дозвола се забил во нивниот автомобил. Шабан седел на местото …

Повеќе »