Tag Archives: сообраќајна несреќа

После тешка повреда во сообраќајна несреќа починал актерот од популарната серија „Магнум“

Актерот Роџер Е. Мозли почина на 83-годишна возраст Актерот Роџер Е. Мозли, најпознат по улогата на пилотот Теодор ТЦ Калвин во серијата „Магнум“, почина во неделата. Имал 83. години, а веста за неговата смрт ја потврдила неговата ќерка. Починал опкружен со семејството откако бил повреден во сообраќајна несреќа минатата недела …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СТРАШНА СНИМКА ОД СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА: Со полна брзина прелетала на црвено светло и „покосила“ се пред себе! 6 починале, меѓу нив и бебе

Во четвртокот попладне во Виндзор Хилс, Флорида, се случила страшна сообраќајна несреќа кога 37-годишната Никол Лорејн Линтон поминала на црвено светло на раскрсница. Како што јави Си-Би-Ес Њуз, во таа прилика загинале шест лица, меѓу кои едно бебе и една трудница, додека осум се повредени. Линтон се соочува со обвинение …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЕВЕ зошто мора да застанете на знакот Стоп

На снимката од страшната несреќа се гледа како Lamborghini Urus оди со голема брзина по патот, а неговиот возач донесува погрешна одлука. Решил да го игнорира знакот за Стоп и да забрза низ раскрсницата. Во тој момент на него од страна налетува теренец Нисан и го фрла на покривот. Ламборџинито …

Повеќе »

(ВИДЕО) СКОРО ДВЕ ДЕЦЕНИИ БИЛ ВО КОМА: Сите се откажале, а тој се разбудил по 19 години и побарал – млеко

Починаl ТЕРИ Вејн Волис (57),  маж од Арканзас кој „се прослави“ откако чудесно се разбуди од комата во која се наоѓаше речиси две децении. „Човекот кој спиеше 19 години“ почина во вторникот, опкружен со пријателите и семејството во болницата за напредна нега во Сирси, само една недела пред неговиот 58-ми …

Повеќе »

(ФОТО) УБИЛ 2. ЛИЦА, ТВРДИ ДЕКА НА НИШТО НЕ СЕ СЕЌАВА, ПА ПОМИНАЛ НЕКАЗНЕТО: Актерот со години крие морничава тајна!

Тој е познат по многубројните улоги, бракот со Сара Џесика Паркер, но и страшната несреќа за која никогаш не бил казнет. Метју Бродерик, актер и сопруг на Сара Џесика Паркер, може да се пофали со богата актерска кариера, но при спомнувањето на неговото име многумина се сеќаваат дека тој бил …

Повеќе »

Црвениот крст на Македонија продолжува со подршката на семејствата на загинатите во несреќата во Бугарија

Црвениот крст на Република Северна Македонија продолжуваа и понатаму да им даде поддршка на семејствата чии членови загинаа во сообраќајната несреќа која се случи во Република Бугарија на 23.11.2021 година во која животот трагично го загубија 45 лица и 7 лица беа повредени. Еднократната парична помош која беше соопштена на …

Повеќе »

(ФОТО) Шварценегер предизвикал тешка сообраќајна несреќа: Жена со повреди на главата итно пренесена во болница

Арнолд Шварценегер (74) доживеа тешка сообраќајна несреќа, неговиот теренец се превртел на друг автомобил, а возачот е тешко повреден. Актерот пет минути пред несреќата бил надвор со синот Патрик, а несреќата се случила бидејќи актерот свртел лево, додека стрелката за вртење лево била сè уште црвена. Актерот го возел теренец …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во сообраќајка останал без половина од автомобилот – излегол неповреден!

Следната дестинација на овој некогаш прекрасен автомобил ќе биде отпадот. Chevrolet Corvette Stingray C7 практично бил преполовен по сообраќајката која се случила во Роузвил, Калифорнија, но неверојатно е што возачот успеал да ја напушти патничката кабина без повреди. Деталите за тоа како се случила оваа несекојдневна несреќа не се целосно …

Повеќе »

(ВИДЕО) 110. ГОДИНИ ЗАТВОР: Убил 4. лица а бројни повредил – Му откажале сопирачките, горко плачел на суд

ВОЗАЧОТ на камион кој пред две години предизвика страшна несреќа на автопат кај Лејквуд во САД, во која животот го загубија четири лица, конечно во понеделникот ја дозна казната. Рогел Агилера-Медерос (26) е осуден на дури 110. години затвор, а пресудата ја дочекал во солзи, пишува Дејли Мејл. – Немав …

Повеќе »