Tag Archives: сончање

Сите вистини и заблуди за сончањето: Знаете ли зошто е важно правилото ДВА ПРСТА и како правилно да користите крем за сончање?

Секогаш кога сме изложени на сонце, мора да бидеме исклучително внимателни Во ниту еден момент не треба да изгубите од вид колку може да бидат штетни сончевите зраци. Дури и крем со одреден степен на заштита мора да се нанесе на правилен начин за да вистински бидете заштитени од радијација. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ева се сончала, па почувствувала дека нешто смрди: Го спуштила погледот и се вџашила

Девојката забележала дека ѝ гори чантата, а пожарот настанал од загреано копче… Британката Ева Бекчо уживала на одморот на Крит, каде се релаксирала покрај базенот, кога наеднаш почувствувала непријатна миризба. Имено, таа почувствувала мирис на чад, а кога се свртела да земе вода од нејзината чанта која лежела на подот, …

Повеќе »

(ФОТО) Сцена од плажа во Далмација станала хит на Фејсбук, веднаш ќе видите зошто!

Фотографијата на популарната Фејсбук страница „Дневна доза на просечен Далматинец“ им се допаднала на над 5.000 луѓе и сите се согласуваат дека пешкирите дефинитивно се прескапи. 😆     Фото: Принтскрин/Facebook

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕОБИЧЕН НАСТАН – Морски лав му „украл“ лежалка на гостинот

Необичниот настан се случил на островите Галапагос Морски лав прошетал од морето до „својата“ лежалка на плажата. Едноставно и ноншалантно „украл“ лежалка од гостин кој се сончал и се одмарал на неа. Така, гостинот морал да му ја отстапи лежалката на непоканетиот гостин – морскиот лав од морето кој се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Додека се сончала носела очила во облик на ѕвезда – многу зажалила поради одлуката

На YouTube се појави смешно видео на девојка која објаснува дека направила прилично голема грешка. Таа заборавила да си донесе очила за сонце, па решила да позајми други кои имаат облик на sвезда. Таа останала на сонце подолго од планираното, па нејзините очила оставиле трага на sвезди на лицето, што …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЛИКИТЕ ОД ПЛАЖА НА ДАНИЕЛА ГО ШОКИРАЛЕ СВЕТОТ: „Бев само 3. часа на сонце и мачкав крем а навечер ПОЧНА ПЕКОЛОТ!“

Даниел Фикимонс (31) од Ирска поминала три часа на плажа во друштво на нејзиниот татко (54) и нејзините две деца – Клои (9) и Хејли (8) и како што тврди редовно нанесувала крем за сончање со фактор 30 а сепак ноќта се разбудила со треска и болка од изгореници. Застрашувачките …

Повеќе »

Сте ИЗГОРЕЛЕ на сонце? Еве што да направите кога кожата после сончање ќе почне да ви се лупи!

Важно е редовно да користите крема за сончање и да избегнувате изгореници. Секое лице барем еднаш во животот претрпело благи изгореници предизвикани од невнимателно изложување на сонце. Изгорениците се проследени со првут и лупење на кожата и многу е важно уште повеќе да се грижите за кожата во овој период. …

Повеќе »

Здрава и заштитена кожа во првите сончеви денови!

Менувањето на годишните времиња го сигнализира и моментот на менување на секојдневната рутина на грижа за кожата. Со доаѓањето на летото, доаѓаат и повеќе топли денови, како и повеќе штетни сончеви зраци кои можат да ја оштетат вашата кожа ако навреме не обезбедите соодветна заштита.  Во летните денови, најголемата дилема …

Повеќе »

(ФОТО) Актерката среде улица ја кренала маицата и го покажала трудничкиот стомак…

Клои Севини која очекува дете со задоволство им позира на папараците… Актерката Клои Севини и нејзиниот избраник со српско потекло, Синиша Мачковиќ, наскоро ќе станат родители, а за среќа на минувачите во Њујорк и тамошните папарацо фотографи – таа среде улица ја кренала маицата па го сончала трудничкиот стомак. Тие …

Повеќе »