Tag Archives: сончање

(ВИДЕО) Додека се сончала носела очила во облик на ѕвезда – многу зажалила поради одлуката

На YouTube се појави смешно видео на девојка која објаснува дека направила прилично голема грешка. Таа заборавила да си донесе очила за сонце, па решила да позајми други кои имаат облик на sвезда. Таа останала на сонце подолго од планираното, па нејзините очила оставиле трага на sвезди на лицето, што …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЛИКИТЕ ОД ПЛАЖА НА ДАНИЕЛА ГО ШОКИРАЛЕ СВЕТОТ: „Бев само 3. часа на сонце и мачкав крем а навечер ПОЧНА ПЕКОЛОТ!“

Даниел Фикимонс (31) од Ирска поминала три часа на плажа во друштво на нејзиниот татко (54) и нејзините две деца – Клои (9) и Хејли (8) и како што тврди редовно нанесувала крем за сончање со фактор 30 а сепак ноќта се разбудила со треска и болка од изгореници. Застрашувачките …

Повеќе »

Сте ИЗГОРЕЛЕ на сонце? Еве што да направите кога кожата после сончање ќе почне да ви се лупи!

Важно е редовно да користите крема за сончање и да избегнувате изгореници. Секое лице барем еднаш во животот претрпело благи изгореници предизвикани од невнимателно изложување на сонце. Изгорениците се проследени со првут и лупење на кожата и многу е важно уште повеќе да се грижите за кожата во овој период. …

Повеќе »

Здрава и заштитена кожа во првите сончеви денови!

Менувањето на годишните времиња го сигнализира и моментот на менување на секојдневната рутина на грижа за кожата. Со доаѓањето на летото, доаѓаат и повеќе топли денови, како и повеќе штетни сончеви зраци кои можат да ја оштетат вашата кожа ако навреме не обезбедите соодветна заштита.  Во летните денови, најголемата дилема …

Повеќе »

(ФОТО) Актерката среде улица ја кренала маицата и го покажала трудничкиот стомак…

Клои Севини која очекува дете со задоволство им позира на папараците… Актерката Клои Севини и нејзиниот избраник со српско потекло, Синиша Мачковиќ, наскоро ќе станат родители, а за среќа на минувачите во Њујорк и тамошните папарацо фотографи – таа среде улица ја кренала маицата па го сончала трудничкиот стомак. Тие …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со дрон ја снимал околината а на врвот на ветерницата затекнал необичен призор!

Еден сопственик на дрон од Род Ајленд во САД снимил нешто неочекувано на врвот на ветерница висока 60. метри. Ветерницата во тој момент не работела па некој ја искористил можноста да се искачи на врвот и да се сонча. Било убаво време па тој момент имал смисла, но прашањето е …

Повеќе »

(ФОТО) Се сончал на автомобил кој влетал во море!

Се чини дека со причина се вели дека „додека некому не му се стемни на друг нема да му се раздени“, а најдобар пример за тоа е еден настан во Задар, Хрватска. Имено, еден невнимателен Задарец, откако ја загубил контролата над автомобилот слетал во море. И’, додека нему ова веројатно …

Повеќе »