Tag Archives: соиграчи

ПРЕКРАСНИ ВЕСТИ: Кристијан Ериксен пуштен од болница и ги посетил соиграчите

Играчот за врска на данската репрезентација, Кристијан Ериксен, беше пуштен од болница шест дена откако доживеа срцев удар на мечот на Европското првенство што неговиот тим го одигра против Финска, потврди Фудбалскиот сојуз на Данска. На Ериксен му беше вграден дефибрилатор во срцето, апарат што го стимулира срцевиот ритам, а …

Повеќе »

(ФОТО) КРИСТИЈАН ЕРИКСЕН СЕ ОГЛАСИ ОД БОЛНИЦА: Прва фотографија и најјака порака до соиграчите – „Играјте за цела Данска!“

Фудбалерот на ДАНСКА, Кристијан Ериксен, кој доживеа срцев удар на мечот против Финска во првото коло на Европското првенство, се јави од болницата. – Здраво на сите. Ви благодарам многу за слатките и неверојатни честитки од целиот свет. Многу ни значи на моето семејство и мене. Добро сум во вакви …

Повеќе »

(ФОТО) Ериксен, со потегот од болницата, ги импресионирал своите соиграчи…

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, откако помина низ животна драма за време на натпреварот против Финска на стартот на ЕУРО 2020, се огласил преку менаџерот и рекол дека е добро. „Разговаравме, тој е добро расположен. Лекарите вршат детални прегледи, сите, вклучително и тој, сакаат да знаат што се случило. Неговата сопруга …

Повеќе »

(ФОТО) БУГАРИЈА – ИГРАЛ ПОЗИТИВЕН НА КОРОНА И ЗАРАЗИЛ ЦЕЛ ПРОТИВНИЧКИ ТИМ: Сите ривали се во карантин како и четири негови соиграчи

Во времето на коронавирусот, кога сме бомбардирани со повици за претпазливост и одговорно однесување, Бугаринот Мартин Кавдански го одиграл мечот и покрај тоа што бил позитивен во тестот за Ковид-19. Кавдански (33) игра како стопер за екипата на „Царско Село“ и за време на дуелот со тимот на „Црно Море“ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Златан Ибрахимовиќ на бившите соиграчи:„Имам 300. милиони во банка и остров, што ќе ми е ова? Ќе ве убијам!“

ЗЛАТАН ИБРАХИМОВИЌ беше главното лице на МЛС додека играше во Лос Анџелес Галакси. 38-годишниот Швеѓанец помина година и пол таму и постигна 58. гола на 58. настапи. Тој се врати во Милан во јануари 2020. година на покана на Звонимир Бобан да му помогне на Милан, кој се наоѓаше во …

Повеќе »

(ФОТО) Убава вест:Популарниот фудбалер ја победил леукемијата!

„Синиша не е човек, тој е ѕвер“, вели Хулио Рикардо Круз, Соиграчот на Миха од Интер, откри дека се слушнал со српскиот стручњак Во време кога нè опкружуваат тешки вести, се појавуваат и по некои добри вести. Убава! Синиша Михајловиќ ја завршил борбата со леукемија, според неговиот поранешен соиграч од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Стојанче Стоилов открил како го тешеле соиграчите!

Секогаш е окружен со двајца – тројца противнички играчи, црвен во лицето, модар по рацете и нозете – тепан како да е на измачување. Но,секогаш тука да се направи се’ што треба…Тоа е нашиот Столе Стоилов… Столе Стоилов на три меча на ЕП „доби ќотек“ како за цела година, но …

Повеќе »