Tag Archives: софи тарнер

(ФОТО) На овие дами сантиметрите кај мажите не им се важни

Кога станува збор за хетеро парови, претежно сме навикнати мажот да биде повисок од жената. Веројатно затоа е чудно за некои кога ситуацијата е обратна. Или кога се со иста висина,па така потпетиците од само неколку сантиметри можат да бидат „проблем“. Сепак, ова не е нешто што треба да убие …

Повеќе »

(ВИДЕО) Објавен трејлерот за Икс Мен: Глумицата од „Игри на престолот“ во една од главните улоги

Студиото „20th Century Fox” го објавил првиот трејлер за новиот филм од серијалот „Икс Мен“ – „Мрачен феникс“. Она што многумина изненадило дека од насловот на филмот првпат е изоставено „Икс Мен“, па филмот се вика „Мрачен феникс“. Младата глумица Софи Тарнер, една од главните глумици во серијата „Игри на …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвезда на „Игри на престолот:„Крајот многумина ќе разочара“

Се’ поблиску е денот кога ќе почне прикажувањето на осмата и финална сезона на „Игри на престолите“. Последната сезона се состои од шест епизоди а тие 540. минути уживање фановите нетрпеливо ги очекуваат со месеци… Каков ќе биде крајот, можеме само да претпоставиме, но глумицата Софи Тарнер сепак открила еден …

Повеќе »

(ФОТО) Познатата глумица го открила крајот на серијата „Игри на престолите“!

Додека фановите на една од најпопулрните серии „Игри на престолите“ со нетрпение ги очекуваат новите епизоди за да дознаат „кој ќе извлече жива глава“ во последната сезона, а особено кога станува збор за членовите на семејството Старк, се чини дека една глумица со својата тетоважа тоа и’ го открила. Судејќи …

Повеќе »

Ѕвездата од серијата „Игри на престолите“ запросена со прекрасен прстен

„Рече ’ДА’“ напишал Џо под сликата од прекрасниот прстен кој е навистина уникатен… Вчера младиот музичар Џо Џонас на Инстаграм со обожавателите ја поделил среќната вест, дека неговата девојка Софи Тарнер се согласила да се омажи за него. Станува збор за црвенокосата ѕвезда од хит серијата „Игри на престолите“ за …

Повеќе »