Tag Archives: сочувство

Повторно обединување: Вилијам, Кејт, Хари и Меган по долго време заедно во јавност

ПРИНЦИТЕ Вилијам и Хари со сопругите Кејт Мидлтон и Меган Маркл вчера заедно дошле пред замокот Виндзор и дошле да примат изрази на сочувство.По излегувањето од замокот, насобраните со едноминутно молчење ја изразиле својата почит кон кралицата, а потоа ги поздравиле со аплауз.             View …

Повеќе »

Овој хороскопски знак се смета за најенигматичен

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ОВОЈ знак често се чувствува неценет и погрешно разбран, а родените во овој знак се познати како најфлуидните и најдинамични личности. Тоа се Рибите, знак чија енигматска аура не …

Повеќе »

(ВИДЕО) Го нашла своето кученце како теши тажен странец на аеродромот

МЕДИСОН ПАЛМ секогаш патува со својата кучка за терапија Кора, но дури и таа била изненадена од она што Кора го направила на аеродромот. Медисон и Кора летале од нивниот дом во Ајдахо, Алјаска за да ја посетат мајката на Медисон, а на трансфер на аеродромот во Сиетл, Кора му …

Повеќе »

АКО САКАТЕ ДОЛГА ВРСКА ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ: Лицата со овие 7. особини се најдобри партнери!

Ако сакате да најдете сродна душа, треба да проверите дали вашиот партнер има некој од овие важни квалитети. За да можат без проблеми да се препуштат на љубовта и да создадат сериозна врска без проблеми, луѓето пред се мора да бидат емоционално зрели и одговорни, но тоа не е се. …

Повеќе »

(ФОТО) УШТЕ ЕДНО НЕПРИЈАТНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА ВОЈВОДИТЕ ОД САСЕКС: Популарноста на Меган и Хари од ден на ден опаѓа, а ова е ПРИЧИНАТА!

Војвотката и војводата од Сасекс од ден на ден губат следбеници на социјалната мрежа Инстаграм, додека тој број кај принцот Вилијам и Кејт Мидлтон само се зголемува. Ова се резултатите од истражувањето спроведено од британска компанија за анализа на податоци, и било откриено дека Меган и Хари престанале да ги …

Повеќе »

Длабоко доживуваат туѓо СТРАДАЊЕ, плачат и поради тажни филмови: Овој знак не мисли со главата туку со СРЦЕТО!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тие низ животот чекорат со многу емоции и се разликуваат од другите знаци. Тие се создадени да плачат од романтичен филм, трогателна сцена, куче оставено на улица … Тие …

Повеќе »

Емпатијата им е во крв: Овие 5. хороскопски знаци најдобро ги рaзбираат туѓите емоции!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Во продолжение дознајте кои знакови на Зодијакот се најмногу емпатични Сите знаеме дека емпатијата е способност да се погледне во животот од гледна точка на другите луѓе и да …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт и Вилијам посетила болница во Лондон: Еве зошто нејзиниот аутфит е вистински погодок!

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам во вторникот ја посетиле главната лондонска болница за да им се заблагодарат на вработените на нивната служба за време на пандемијата со коронавирусот која го покорила цел свет. Војвотката за таа пригода облекла розов костум, а нејзиниот избор на боја не можел да биде подобар …

Повеќе »

Каролина Гочева: „Сите во мислите сме со семејствата на настраданите и повредените“

Пејачката Каролина Гочева, која на 15. и 16. февруари требаше да има концерт во Македонска филхармонија,а кои поради дводневната жалост ќе бидат презакажани, на фејсбук изрази сочувство на семејствата на загинатите и повредените во автобуската несреќа што се случи на патот Скопје – Тетово. „Вечерва сме сите во мислите со …

Повеќе »