Tag Archives: со години

(ВОДЕО+ФОТО) Дали Надал бил допингуван? Германски доктор изнел шокантни детали…

РАФАЕЛ Надал го освои Париз, го освои вториот последователен Грен слем, по Мелбурн, Шпанецот го грабна својот сакан Ролан Гарос и со тоа стана тениски ГОАТ. Сепак, она што фрла сенка на подвигот на „кралот на земјата“ е начинот на кој дојде до трофејот во главниот град на Франција. Имено, …

Повеќе »

(ВИДЕО) 3000 БМВ и Мини со години скапуваат напуштени на ливада

Едно од најголемите гробишта за автомобили има над 3.000 БМВ и Мини. За оваа необична сцена пишувавме пред две години кога американскиот Јалопник открил огромни гробишта со нови автомобили во близина на Ванкувер, Канада. Судејќи според најновата снимка, оттогаш не се случило многу. BMW и Mini се уште се таму, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Емотивна реакција на девојка, после години болки, кога ја дознала дијагнозата

На социјалната мрежа TikTok, достапно е вирално видео од ординација, во кое девојката Јонела Мерсер (19) конечно дознава за дијагнозата на нејзината хронична болка, која ја мачи со години. Мерсер рекла дека од првата менструација се справува со силни болки. „Мојата болка отсекогаш се гледаше како тешка менструација“, рекла таа. …

Повеќе »

(ФОТО) Најубавите туристи патуваат по светот и се сликаат во моќни пози

Еднаш неделно, прекрасен пар нудисти споделуваат фотографии на социјална мрежа од една од врвните туристички дестинации. Да, тие главно позираат голи. Играчите Силке (29) од Гент и Киран (27) од Глазгов започнале да патуваат во мај 2019. година и велат дека егзибиционизмот им „успеал“ откако се капеле голи под водопад …

Повеќе »

(КАРТА) ЌЕ БИДЕ ЛОШО АКО ОВА СЕ ОСТВАРИ: Короната создала 4 „нови светови“ – еве во кој е Македонија!

Бранко Милановиќ, еден од водечките современи српски економисти, на социјалната мрежа Твитер споделил мапа која покажува начин на кој ќе се дистрибуираат вакцини против коронавирус и која најдобро ја илустрира економската нееднаквост и нејзините последици. Милановиќ е експерт во областа на дистрибуција на приходите и економската нееднаквост, а мапата што …

Повеќе »

Слатки тајни за врвен секс со кои паровите знаат да ја одржат страста

Да се одржи страста во врската не е лесна задача, но на некои тоа и тоа како им успева. Со овие неколку тајни на мајсторите на долгорочна страст, погрижете се желбата за секс да биде појака… Партнерите кои и’ покрај долгата врска не ги тргнуваат рацете еден од друг, уживаат …

Повеќе »