Tag Archives: снимки

(ВИДЕО) ТикТок снимки на страва и ужас: Мајката танцува со ќеркичката која ја претепала до смрт

Откриени се застрашувачки снимки од мајката убиец, која танцува со својата тригодишна ќерка, само неколку недели пред брутално да ја претепа до смрт, пренесуваат британските медиуми. Никол Прист (23) минатата недела е осудена на 15. години затвор за убиство од небрежност, откако малата Кејли Џејд беше пронајдена мртва минатиот август …

Повеќе »

(ВИДЕО) Романец во „Ролс Ројс“ го запрел и го блокирал сообраќајот, а причината е неверојатна

СОПСТВЕНИКОТ се преценил и очигледно заборавил каков „ѕвер“ има под хаубата. Тежок неполни 2,4 тони се напојува со мотор од 6,6 V 12  кој, според официјалните податоци, просечно „пие“ 21,2 л/100 км. Во урбани услови, тоа е значително повеќе, така што и покрај резервоарот од 83. литри, опсегот не е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ловците на бури одблизу снимиле разорно торнадо, снимката ги остава луѓето без зборови!

Во ПЕТОК попладне, силно невреме го погодило Тексас и произвело торнадо, а бројни ловци на бура снимиле импресивни сцени кои ја демонстрираат моќта на природата. Социјалните мрежи, пред сè Твитер, се преполни со видеа и фотографии од силното невреме што го погоди Шалоутер. WILD TEXAS TORNADO!: https://t.co/l3n93W5Ao4 SHALLOWATER, Texas: INCREDIBLE …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕДЕФИНИРАНИ ОБЈЕКТИ – Фотографија на американската војска открила вонземска појава: Пентагон молчи!

Во извештајот се наведува и дека ваквите авиони можат да летаат низ воздухот, но и да се движат со голема брзина низ водата за да останат незабележани. Еден од извештаите вклучува и фотографија на која се гледа неидентификуван предмет како излегува од океанот и лета кон небото со неверојатна брзина. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Испливал доказ! Постои ли чудовиштето од Лох Нес?

Една од најпопуларните туристички атракции и урбани легенди во Шкотска е приказната за мистериозно суштество во Лох Нес, популарно наречено „Неси“. Во минатото имало толку многу наводни средби со подводното чудовиште што во меѓувреме бил воспоставен официјален регистар на средби. Туристичкиот водич Роналд Мекензи ја снимил најновата „средба“ со Неси …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со „Мерцедес“ возел 160 км/час по град – наскоро пресуда

НЕВЕРОЈАТЕН пример за неодговорно и крајно опасно возење нема да остане неказнето. 27-годишниот Арон Ли е снимен како вози низ Сандерленд со неговиот црн Мерцедес. На патот со три ленти каде што е снимен, ограничувањето на брзината е 48. км на час. Тоа не го спречило да вози неверојатни 160 …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Скандал во Бугарија: Борисов спие покрај пиштол, злато и евра!

Бугарските медиуми, вчера, објавија фотографии, на кои се гледа премиерот Бојко Борисов како спие во неговата спална соба, а во фиоката има злато и евра.   До креветот има и пиштол. Борисов попладнето одржал брифинг за медиуми и за овие снимки го обвини директно претседателот на државата Румен Радев. Борисов …

Повеќе »

(ВИДЕО) Александра Јанева со „Еве ме пак“ во креативна карантин верзија

За време на карантинските денови Александра Јанева реши да направи нова верзија на синглот „Еве ме пак” заедно со 25. млади музички таленти, солисти и инструменталисти. Новото видео кое синоќа го објави на нејзините социјални мрежи покажува дека пејачката е во цврста врска со своите фанови. „Сакам да ги слушнете, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Луди снимки од надзорните камери: Вака Србите бегаат од полицијата додека трае полицискиот час

СРБИЈА сè уште не се откажува од полицискиот час да се обиде да го минимизира движењето на граѓаните за време на пандемијата, но судејќи според снимките на профилот на Инстаграм, полициски час – планот не функционира. На овој профил може да се најдат многу снимки од надзорната камера кои покажуваат …

Повеќе »