Tag Archives: снимка

(ВИДЕО) ТЕКСАС НА НОЗЕ ПОРАДИ НАЈНОВОТО УБИСТВО НА ДЕВОЈКА: Полицаец ја убил Ататјана во нејзината спална соба пред 8. годишно дете!

Во најновиот случај на полициско убиство што ја потресува американската јавност, убиена е една млада, Афроамериканка Ататјана Џеферсон, во нејзината спална соба. Ататјана (28) живеела во дом во Форт Ворт, Тексас, а полицијата била повикана од загрижена сосетка која ја видела вратата на нејзиниот дом во текот на ноќта е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Прва снимка од експлозијата, на 8. август, во нуклеарната установа во Русија!

На социјалната мрежа Твитер се појавиле видео снимки од несреќата која се случила во руската нуклеарна установа „Росатом“… На кратки снимки, може да се види експлозијата, како и моментот кога започнало спасувањето. Пет експерти во руската нуклеарна корпорација „Росатом“ се убиени, а тројца други се повредени во експлозија при тестирање …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се појавија први снимки од Асанж во затвор: Не личи на себе, а ќелијата…

Во ексклузивната видео снимка за првпат е прикажано во какви услови се наоѓа основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, во затворот Белмарш кој важи за еден од најдобро обезбедените. Додека наизглед разговара со другите затвореници, воочливо е дека Асанж е значајно ослабнат, а камерата потоа ја прикажува малата ќелија во која, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Го снимиле додека „водел љубов“ на кров а вака реагирал!

Двојката е снимена во текот на сексуален однос на кровот на една зграда во Буенос Аирес… Сведоците ги снимиле од кровот на соседната зграда, а на парот не му пречеле ниту луѓето кои, се чини, дошле да ги предупредат. Кога завршиле, уште некое време лежеле прегрнати а кога забележале дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лицемерие на квадрат: Кога е странец е Ок, но кога Драган Вучиќ прави забава е катастрофа!

Ќе дочекаме ли ден да се гордееме со нашите забавувачи, а не да ги понижуваме и восхитуваме на сметка на странци кои не им се ниту до колена… Секое лето по македонските сцени се прошетуваат едни те исти ликови кои се главни ѕвезди на разноразни фестивали и манифестации, и’ како …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Шокантна снимка од сударот на Џорџ Клуни!

На снимката се гледа моментот кога глумецот на мотор директно удрил во автомобилот, медиумите тврдат дека Клуни возел со голема брзина Амеркнскиот глумец Џорџ Клуни (57) во вторникот е повреден во сообраќајна несреќа на Сардинија после што звршил во болница. Италијанскиот весник Corriere Dela Sera објавиле видео од несреќта која …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимка од Глоговац која го расплака целиот регион!

Прераната смрт на големиот актер Небојша Глоговац во 49 година по тешката болест предизвика огромна тага во Србија и во регионот. Неговите колеги занемеа од болка, простувајќи се не само од актерот туку и од големиот човек, со големо срце и душа. На социјалните мрежи се споделува снимката на која …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова видео расплакало четири милиони луѓе, погледнете зошто!

Последните неколку дена по интернет кружи снимка од бебе кое плаче од среќа бидејќи првпат го слушнало гласот на својата мајка. Девојчето Чарли е родено глуво,а со брза интеренција на родителите и лекарот и бил набавен апарат за слушање кој и го променил животот и на цел свет му ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се појавило нецензурирано видео од Северна Кореја: Погледнете пред да биде отстрането!

Забележано со скриена камера… Нецензурираните снимки од Северна Кореја се многу ретки. Благодарение на храброста на еден човек се појавиле снимки од исклучително затворениот свет и на светот непознатата земја со сцени кои го прикажуваат животот на Севернокорејанците. Овој таинствен човек успеал со камера, по пат по кој се движел …

Повеќе »