Tag Archives: снимка

(ВИДЕО) КАПАЧИТЕ ВО ШОК: Орел грабнал ајкула од океанот и кружел пред преполна плажа!

Капачите на една од плажите во Јужна Каролина останале во неверување кога прво виделе орел како грабнаа нешто од океанот, а потоа и кога сфатиле дека станува збор за ајкула. За среќа, една жена успеала да го долови овој необичен настан со камера. Видеото се шири со неверојатна брзина на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Возачот мислел дека е сам во автобусот – го снимил патник и станал ХИТ!

Снимката на возачот на автобус од Норвешка, кој мислел дека е сам во возилото, стана хит на Интернет. Возачот на автобусот околу Берген се опуштил и пеел кога мислел дека е сам во автобусот, не знаејќи дека еден од патниците го снимал. Снимката предизвикала многу смеа и станала вирусна, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТЕКСАС НА НОЗЕ ПОРАДИ НАЈНОВОТО УБИСТВО НА ДЕВОЈКА: Полицаец ја убил Ататјана во нејзината спална соба пред 8. годишно дете!

Во најновиот случај на полициско убиство што ја потресува американската јавност, убиена е една млада, Афроамериканка Ататјана Џеферсон, во нејзината спална соба. Ататјана (28) живеела во дом во Форт Ворт, Тексас, а полицијата била повикана од загрижена сосетка која ја видела вратата на нејзиниот дом во текот на ноќта е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Прва снимка од експлозијата, на 8. август, во нуклеарната установа во Русија!

На социјалната мрежа Твитер се појавиле видео снимки од несреќата која се случила во руската нуклеарна установа „Росатом“… На кратки снимки, може да се види експлозијата, како и моментот кога започнало спасувањето. Пет експерти во руската нуклеарна корпорација „Росатом“ се убиени, а тројца други се повредени во експлозија при тестирање …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се појавија први снимки од Асанж во затвор: Не личи на себе, а ќелијата…

Во ексклузивната видео снимка за првпат е прикажано во какви услови се наоѓа основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, во затворот Белмарш кој важи за еден од најдобро обезбедените. Додека наизглед разговара со другите затвореници, воочливо е дека Асанж е значајно ослабнат, а камерата потоа ја прикажува малата ќелија во која, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Го снимиле додека „водел љубов“ на кров а вака реагирал!

Двојката е снимена во текот на сексуален однос на кровот на една зграда во Буенос Аирес… Сведоците ги снимиле од кровот на соседната зграда, а на парот не му пречеле ниту луѓето кои, се чини, дошле да ги предупредат. Кога завршиле, уште некое време лежеле прегрнати а кога забележале дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со скриена камера сакал да го сними Дедо Мраз: Луѓето не престануават да се смеат на снименото!

Едно љубопитно дете одлучило да „го улови“ Дедо Мраз па под елката поставил iPad за да го сними моментот кога тој со вреќа со подароци се спушта низ оџакот. Но, добил нешто одвратно – буквално! Неговиот iPad не го „фатил“ Дедо мраз со подароците, но ја решил мистеријата кој „се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лицемерие на квадрат: Кога е странец е Ок, но кога Драган Вучиќ прави забава е катастрофа!

Ќе дочекаме ли ден да се гордееме со нашите забавувачи, а не да ги понижуваме и восхитуваме на сметка на странци кои не им се ниту до колена… Секое лето по македонските сцени се прошетуваат едни те исти ликови кои се главни ѕвезди на разноразни фестивали и манифестации, и’ како …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Шокантна снимка од сударот на Џорџ Клуни!

На снимката се гледа моментот кога глумецот на мотор директно удрил во автомобилот, медиумите тврдат дека Клуни возел со голема брзина Амеркнскиот глумец Џорџ Клуни (57) во вторникот е повреден во сообраќајна несреќа на Сардинија после што звршил во болница. Италијанскиот весник Corriere Dela Sera објавиле видео од несреќта која …

Повеќе »