Tag Archives: снимање

(ВИДЕО+ФОТО 18+) Стотици луѓе шетаат голи низ пустината инспирирани од приказна од Стариот Завет

Стотици луѓе прекриени само во бела боја прошетаа низ пустината во близина на Мртвото Море како дел од проектот на американскиот уметник Спенсер Туник, пишува The Guardian. 54-годишниот фотограф посетил локација во јужен Израел како гостин во министерството за туризам за по трет пат да го покаже повлекувањето на Мртвото …

Повеќе »

Започна со снимање шестата сезона од веќе култната тв серија „Преспав“

Започна снимањето на новата сезона на ТВ серијата Преспав, која меѓу телевизиските серии доживеа најдолг век, најголем успех исобра „армија од фанови“. Шестата сезона од популарната серија ќе има нови 20 епизоди реализирани во копродукција на ОХО и МРТВ, од каде најавуваат бројни изненадувања и многу хумор. Последната епизода од …

Повеќе »

(ФОТО) Манекенката доживеала понижување на снимање на видео: „Ме фати за голите гради, беше пијан…“

Еден од најплатените супермодели во светот, Емили Ратајковски (30), во својата книга „My Body“ изнела серија тврдења поврзани со снимањето на спотот за песната „Blurred Lines“ Имено, Ратајковски открила дека за време на снимањето на спотот, пејачот Робин Тик (44) ја допирал по нејзините голи гради. „Одеднаш, ненадејно, ги почувствував …

Повеќе »

(ВИДЕО) СМЕШНО – Ја снимил мајка си како „месечари“, а нејзината реакција го воодушевила светот!

Видео кое насмеа милиони луѓе… За разлика од повеќето луѓе кои тивко ќе го вратат својот домашен во кревет ако го затекнат како месечари, Ник брзо земал камера и ја снимил неговата мајка како танцува, пее и одговара на прашања. Успиената жена рекла дека се обидува да отвори кафез од …

Повеќе »

(ФОТО) Обвинувања на сметка на ѕвездата на „Вовед во анатомија“: „Ги тероризираше колегите, добија ПТСП!“

АКТЕРОТ Патрик Демпси се стекна со светска слава со улогата на др. Дерек Шепард во популарната серија „Вовед во анатомија“. Според книгата со наслов „How to Save a Life: The Inside Story of Grey’s Anatomy“ (Како да се спаси живот: Внатрешната приказна за Аанатомијата на Греј), актерот на своите колеги …

Повеќе »

(ВИДЕО) УБАВ ГЕСТ – ДВЕЈН ЏОНСОН ЗАПРЕЛ АВТОБУС ПОЛН СО ПАТНИЦИ: Луѓето биле воодушевени кога го виделе, но не очекувале дека ќе СЛЕДИ ОВА!

Актерот Двејн Џонсон ги воодушевил фановите ширум светот кога покажал дека може да живее како и сите обични луѓе, но само до еден момент. Имено, тој одлучил да се прошета по крајот и во таа прилика снимал влог, сепак, не бил сам долго време. Поминувајќи покрај автобус полн со туристи, …

Повеќе »

ЌЕ БИДЕ ИНТЕРЕСНО – ПОРАДИ ВРАЌАЊЕТО ДОМА ПРИНЦОТ ХАРИ ЌЕ ЗАРАБОТИ 100.000.000 ФУНТИ: Војводата планира да се сретне со КРАЛИЦАТА, а со себе носи и камери!

Принцот Хари (36) треба да се врати во Велика Британија и да се сретне со кралицата Елизабета, но со филмска екипа и камери. View this post on Instagram A post shared by Prince Harry (Info) (@harry.dukeofsussex) Војводата од Сасекс планира да се врати во Обединетото Кралство за викенд пред крајот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поради немаштина брачен пар сакал да снима порно филмови, а потоа доживеале неверојатно БЛАМИРАЊЕ!

Децата обично знаат како да ги засрамат своите родители Џен и Бред Харисон, поради тешката финансиска состојба во која се нашле, одлучиле своите интимни снимки да ги продадат преку Интернет. Тие им кажале на своите деца што прават, но многу брзо се покајале што им ги кажале сите детали. Имено, …

Повеќе »

Глумецот од серијата General Hospital ненадејно починал на снимање

АКТЕРОТ Џеј Пикет, ветеран на сапуниците, ненадејно починал на снимање на филм во американската сојузна држава Ајдахо, пишува Си -Ен -Ен. Имаше 60 години, а тажната вест ја потврди неговата сопруга Елена Пикет. Пикет го снимаше својот претстоен филм Treasure Valley во Ајдахо кога починал, тврди филмскиот режисер Тревис Милс. …

Повеќе »